Reklama
Loading...
Reklama

Sice bez diváků ale i tak velmi sledované derby dvou rivalů od Ještědu.  Do duelu půjde jako favorit, v tabulce lépe postavený, domácí celek ze stadionu U Nisy. Liberec se nachází na páté pozici, Jablonec o čtyři pozice níže se ztrátou tří bodů. 

Pro Jablonec je jedním velkým plus návrat trenéra “Žonglera” Petra Rady, jenž se nemohl po restartu ligy zúčastnit utkání v Brně. Jablonecký kouč tak mohl jen trnout u televizních obrazovky. 

Své poslední ligové utkání jeho svěřenci nezvládli, když prohráli v Brně 1:0. Byla to pro ně už třetí porážka. Ztráta proti Zbrojovce znamenala propad až na deváté místo tabulky.

“Výkon z naší strany byl špatný, to si musíme říct narovinu. S hráči jsme si to už vyříkali. Teď k zápasu musíme přistoupit jinak a máme možnost to napravit, i když nás čeká těžké derby s Libercem. Každý zápas je jiný, ale jakýkoliv soupeř je kvalitní. Náš přístup musí být diametrálně odlišný. Chceme se pokusit v Liberci uspět a bodovat,“ říká Petr Rada před utkáním. 

Liberec má za sebou nemilou zkušenost s koronavirem, který před reprezentační přestávkou zasáhl mnoho členů sestavy. Ti Slovanu chyběli jak v Evropské lize, tak v domácí soutěži v duelu s Teplicemi. 

Mužstvo poskládané z hráčů, kteří obvykle vysedávají na lavičce nebo nastupují za rezervní tým, se však vytáhlo a na teplických Stínadlech urvalo tři body, díky čemuž Slovan poskočil v tabulce na páté místo. 

A jak vypadá zdravotní situace v Liberci před podjedštědským derby? 

“Většina má výsledky negativní. Další konkrétní detaily ohledně zdravotního stavu jiného charakteru ale nebudeme komentovat,” přiblížil Pavel Hoftych pro klubový web. 

Poslední derby, hrané na Střelnici, skončilo remízou 1:1. Předchozí vzájemný střet na stadionu U Nisy pak dopadl remízou 2:2. 

Z libereckého stadionu si Jablonec odvezl tři body naposledy 2. 11. 2014, kdy vyhrál 10 po gólu Martina Doležala. Ten však letos nevstřelil jedinou branku.

Povede se jemu či jinému spoluhráči v zeleném trikotu vystřelit výhru nebo zůstanou body v Liberci?

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama