Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
FOTO: www.skslovan.com
Slovenský futbal

Podbrezová všetkých prekvapila. Nebojuje o záchranu, ale o titul

Podbrezová vstupovala do ligy, ako tím, ktorý s ňou už mal skúsenosti. Takisto však posledné roky pôsobili v druhej lige a v tejto sezóne, sa jednoznačne čakal skôr súboj o záchranu. Železiari však roztrhali všetky papierové predpoklady a v tabuľke sa pohybujú na vrchných priečkach.

Do nedávneho zápasu so Slovanom na Tehelnom Poli boli navyše v lige neporazený. To musíme pripomenúť aj fakt, že bratislavský klub toto stretnutie vyhral vďaka gólom v úplnom závere. Aj napriek tejto chybe krásy, sú tieto výsledky impozantné. Liga je samozrejme len v tretine, no dá sa povedať, že Podbrezová už na zostupové priečky ani nepomýšľa.

Stabilný káder

Mnoho klubov v najvyššej slovenskej súťaži, má problém udržať svoj káder po kope a často zažívajú nové ročníky s podstatne rozdielnou základnou 11. Toto však vôbec, nie je problém Podbrezovej. Ich káder je stabilný, väčšina hráčov zo základnej zostavy pôsobí v klube dlhodobejšie a hráči samotní sa medzi sebou dobre poznajú. Aj toto je faktor, ktorý tímu môže poskytnúť určitú výhodu.

Ani samotnú kvalitu kádra nemožno opomenúť. Mnoho hráčov, je skúsených a majú za sebou množstvo zápasov v top tímoch slovenskej súťaže. Hoci je priemerný vek ich kádra pomerne vysoký, skúsenosti, ktoré hráči prinášajú, sa minimálne doteraz vyplácali. Aj tie určite dopomáhajú konzistentnosti výkonov, ktoré Podbrezová má.

Kam to môže Podbrezová dotiahnuť?

Po tretine súťaže, je samozrejme príliš skoro hodnotiť to, kde sa môže mužstvo umiestniť. Napriek tomu, to ponúka dobrý pohľad na to, ako tím funguje. Futbal, ktorý predvádzajú sa dá považovať, za jeden z najkvalitnejších v našej súťaži. Dobrým obrazom toho, je práve posledný zápas so Slovanom, ktorý mal v rámci našej ligy nadštandardnú kvalitu.

Zverenci trénera Skuhravého, môžu kľudne pomýšľať na priečky, ktoré im zabezpečia kvalifikáciu do predkôl európskych pohárov. Už v minulosti bol k tomu klub blízko, pri prvom pôsobení v najvyššej lige. V tom čase, sa to však ešte nepodarilo, hoci aj umiestnenie v hornej polovici tabuľky bolo jednoznačne úspechom. Treba pripomenúť aj to, že aktuálne nemá toľko tímov formu, ako v čase, keď sa Podbrezová o túto métu pokúšala prvý raz. Vtedy to nebola nutne dominancia jedného klubu, ako v je to práve teraz.

Reklama