Reklama
Loading...
Reklama

Viktorii Plzeň na hřišti vstup do jarní části ligy kvůli remíze 0:0 v Příbrami nevyšel, více se ji zadařilo aspoň na přestupovém trhu. Z Třince totiž Západočeši přivedli sedmnáctiletého brankáře Ondřeje Mrózka, který už díky svému talentu nakoukl nejen do divizního B týmu slezského celku, ale i do druhé nejvyšší soutěže.

Prvními třemi gólmany Viktorie jsou Aleš Hruška, Jindřich Staněk a Dominik Sváček. Mrózek by se připojil k B týmu hrající ČFL. Díky svým 196 cm je plzeňská posila nepřehlédnutelná. O tohoto mládežnického brankáře Třince, jehož vzorem je Manuel Neuer se Viktoria zajímala už před dvěma roky. Tenkrát se ještě rozhodl zůstat v klub pod Javorovým.

„Ve hře byly i jiné týmy, ale Plzeň měla největší zájem, proto jsem na její nabídku kývl. Momentálně se připravuji s béčkem, ale bude jen a jen na mě, jak se nabízené šance zhostím a jak daleko to dotáhnu.“

Ondřej Mrózek pochází z brankářské rodiny. Branku Třince už hájil jeho otec Marek i děda Kazimír. Ten dokonce hájil branku slezského klubu v 70. letech, kdy se v Třinci hrála nejvyšší soutěž.

V 16 letech debut mezi dospělými

Na konci minulé sezony Fortuna národní ligy si tehdy ještě šestnáctiletý gólman připsal první dva starty v dospělé kategorii. Talentovaný hráč nejdřív pomohl dlouhou dobu vzdorovat o postup bojujícím Pardubicím. Svůj tým držel až do 86. minutě zápasu, ve které tehdejší lídr FNL z rohového kopu vstřelil jedinou branku zápasu, se kterou debutant v bráně nemohl nic dělat.

Výsledek druhého zápasu Mrózka za A tým už dopadl výrazně hůř. V té době ve špatné formě hrající Třinec v Líšni utrpěl debakl 6:2, i přes 6 inkasovaných branek ale třinecký brankář zaznamenal několik těžkých zákroků.

 „O zájmu Plzně jsem věděl už dva týdny před Vánoci. Nikomu jsem o tom neřekl, dokud nebylo nic hotového. Jsem nesmírně rád, že to dopadlo.“

„Přestup do Plzně je pro Ondru dalším významným krokem v kariéře. Věřím, že prodá svůj talent a v nejvyšší soutěži najde uplatnění. Jeho příběh je motivací pro další naše mladé fotbalisty. Když budou na sobě systematicky a poctivě pracovat, mohou se jednou dostat do nejvyšší soutěže,“ říká sportovní manažer Fotbalu Třinec Marek Čelůstka.

Jedná se během pár dní už o druhý přestup mladého třineckého odchovance do slavného klubu nejvyšší soutěže. Zatímco Mrózek se stěhuje na druhý konec Česka, mládežnický reprezentant Lukáš Cienciala zamířil do nedalekého Baníku Ostrava. O dva roky starší přímočarý záložník se už natrvalo prosadil do základní sestavy A týmu Slezanů a v Třinci by ještě měl během jarní části zůstat na hostování.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama