Reklama
Loading...
Reklama

Nedělní dostaveníčko v Edenu bude mít velký náboj, o tom žádná. Vždyť se střetne první s druhým v tabulce, takže jde o hodně. Ale tentokrát, i když je hlavní motivací obou týmu zajisté souboj o tři rozdílové body, nejde jen o postavení a o titul.

Ono se také možná ukáže, která cesta k dlouhodobému úspěchu je ta správná. Slavia se svým přímočarým herním stylem, tak často označovaným jako tzv. totální fotbal, slavila úspěchy v Lize mistrů i v té naší – české – hlavně na podzim, kdy se doslova utrhla a odskočila svým pronásledovatelům až na šestnáct bodů. Jenže po zimní přestávce je vše jinak, luxusní polštář se vypařil a stal se z něj jen osmibodový náskok. Za normálních podmínek by to i tak zřejmě stačilo na udržení se ve vedoucí pozici. Jenže Plzeň do svých řad příchodem slovenského trenérského mága Guly vlila novou energii. Viktoria tím tak změnila herní styl, hraje více kombinačně. Trenérský rukopis je v její hře na první pohled čitelný. A výsledky z posledních kol v mých očích lehce favorizují celek ze západu naší republiky. Slávisté se totiž třeba proti Mladé Boleslavi na vítězství celkem nadřeli, zatímco plzeňští jí nadělili neskutečných sedm gólů. Gulu s Trpišovským pojí přátelství, to ovšem dnes večer v Edenu ustoupí, neboť na řadu přichází boj. A ne ledajaký. Ten, který vlastně i poukazuje na to, jak je na tom Sparta s výběrem trenérů. Oba zmiňovaní pánové totiž byli sice v jejím hledáčku, ale nakonec shodně skončili v táborech největších soků. A nutno podotknout, že se oba prezentují ve svých klubech v tom nejlepším světle.

A tak i když Plzeň šest let v Praze proti Slavii nevyhrála, někdy se prokletí musí zlomit. A je rozdíl ztrácet osm, potažmo jedenáct bodů, nebo mít jen pětibodové manko. A v Plzni tohle moc dobře vědí. Boj o titul ještě zdaleka neskončil. Takže dnes večer : tým, který některými svými výkony sám sebe znervózněl versus tým, který nemá co ztratit a může jenom získat. To je souboj Slavia versus Plzeň, Trpišovský versus Gula.

Reklama