Reklama
Loading...
Reklama

Zmluva Dávida Šípoša v Nitre bola následne potom, čo klub nedokázal vyplatiť hráčovi chýbajúce peniaze. Slovenský mladík je teda voľným hráčom a vzhľadom na kvality, ktoré ukazoval bude určite horúcim tovarom. Najnovšie sa objavil záujem českej Plzne a slovenskej Dunajskej Stredy.

Viktoria Plzeň momentálne vôbec neprežíva ideálnu sezónu. Klub do posledných kôl bojuje o miesta zaručujúce kvalifikáciu do kontinentálnych súťaží, kde v tejto sezóne absolútne neuspel. Táto situácia si samozrejme vyžiadala rázne zmeny. Prvou je odchod Adriána Guľu z pozície trénera. Napriek tomu že tím čaká ešte finále pohára so Slaviou Praha.

Ďalej sa špekuluje o zmenách na brankárskom poste. Sezónu začal ako jednotka Aleš Hruška. PO nevýrazných výkonoch ho však postupne nahradil Jindřich Staněk. Ten priniesol zlepšenie na pozícii brankára a takisto neistú budúcnosť pre Hrušku. 

Ten na konci roka oslávi 36. narodeniny a nakoľko prišiel o post jednotky, tak sa očakáva jeho odchod. Práve tu sa do hry môže dostať práve Dávid Šípoš, ktorý by priniesol do klubu mladú krv. V tejto sezóne bol istotou v bráne Nitry a hlavne v úvode sezóny svojimi výkonmi držal mužstvo na výborných pozíciách.  Prestup do väčšieho tímu by si site zaslúžil. Ten sa mimo iného skloňoval už pár mesiacov nazad, kedy bol na spadnutie odchod Dominika Greifa zo Slovanu Bratislava. Práve Dávid sa očakával ako náhrada. Prestup Greifa zo Slovanu bol však napokon zrušený, čo zapríčinilo aj ukončenie dohody medzi Nitrou a Bratislavou.

Rád by si zahral v zahraničí

Aj samotný futbalista sa vyjadril, že ho futbal za hranicami Slovenska láka. Hoci najviac sníva o Španielsku, tak by Plzeň mohla byť destináciou, ktorá by mala brankára zaujať.

 „Nerokujem zatiaľ s nikým. Chcel by som už skúsiť nejaký zahraničný klub, aby som sa kvalitatívne porovnal aj s inými brankármi v iných krajinách. Páči sa mi španielsky futbal, ale to je asi vysoká méta. No pomalými krokmi a tvrdou prácou na sebe by sa to raz mohlo podariť,“ vyjadril sa reprezentant Slovenska do 21 rokov.

Nádeje na tento nákup by mohol prekaziť nedávny odchod slovenského trénera z trénerskej pozície. Nakoľko Adrián Guľa mal k dispozícii brankára, s ktorým už pracoval keď viedol mládežnícky tím Slovenska.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama