Reklama
Loading...
Reklama

Spekulace, které v posledních dnech v českém fotbalovém prostředí velmi silně rezonovaly, se proměnily ve skutečnost. Srbský záložník Srdjan Plavšič neprodloužil smlouvu se Spartou a ta díky tomu přišla o jednoho ze služebně nejstarších hráčů. Vše nasvědčuje tomu, že po vypršení stávajícího kontraktu se hráč pouze přesune na druhý břeh Vltavy a podepíše smlouvu u slávistického rivala. O to víc musí fanoušky jeho odchod bolet. Srdjan Plavšič zažil během svého působení hned sedm sparťanských trenérů.

Byl součástí velkého týmového otřesu při příchodu Itala Andrey Stramaccioniho. Přicházel jako neznámý hráč, ale trenér o něm mluvil jako o perspektivním záložníkovi. Na Letnou přišel Plavšič z Crvene Zvezdy Bělehrad a ironií osudu se s ní Sparta následně střetla v kvalifikaci Evropské ligy. Srbský tým ji tehdy odsoudil ke sledování evropských pohárových soutěžích pouze v televizi. Její sestava tehdy velice rotovala. Plavšič si pod jeho vedením zahrál během sedmi měsíců v celkem dvanácti zápasech. Nedostal tak mnoho příležitostí k naplnění velkých očekávání. 

Mnohem lépe se fanouškům musel jevit při působení Pavla Hapala. Pod jeho vedením měl Srdjan Plavšič patrně nejpevnější místo v základní sestavě Sparty. Fanoušci v něm najednou viděli slušnou perspektivu. Bohužel se však během této kapitoly odehrál jeden z největších pohárových průšvihů sparťanské historie. V kvalifikaci o Evropskou ligu ji vyřadil neznámý Spartak Subotica. Plavšič vstřelil jediný sparťanský gól v odvetě na Letné. To už vedl Spartu jako trenér Zdeněk Ščasný.

Na začátku jeho působení Plavšič pravidelně hrál, ale postupně se ze hřiště mizel. Na jaře 2019 se postupně vytratil ze sestavy a patrně patřil mezi ty hráče, pro které byl konec Zdeňka Ščasného vlastně vysvobozením. Zažil také měsíční působení někdejšího obránce Sparty Michala Horňáka. Ten vedl Spartu celkem v šesti zápasech, ale Srdjana Plavšiče jsme mohli vidět až v tom posledním, kdy Sparta utrpěla hořkou porážku 1:2 v derby pražských “S”.

Další ročník odstartovala Sparta pod vedením Václava Jílka. Ten byl obecně považován za trenéra s velkou perspektivou a Srdjan Plavšič od něj dostal slušnou porci prostoru. Celou sezonu však opět poznamenal brzký konec v pohárech díky vyřazení s tureckým Trabzonsporem. Opět se tak velmi omezil možnost ukázat fotbalový potenciál. I Václav Jílek ukončil své angažmá předčasně. 

Jeho nástupce Václav Kotal naopak srbského záložníka takřka odřízl od hřiště. Vlastně začal pracovat na tom, aby se nenašel důvod Plavšičovi prodloužit smlouvu. Jeho konec se jevil jako jasná věc. Situaci však změnila další trenérská výměna. Současný sparťanský trenér Pavel Vrba z něj naopak udělal jeden ze základních stavebních kamenů sparťanské sestavy. Prodloužení jeho smlouvy vytyčil jako jednu z priorit. Bohužel mezi Plavšičem a vedením Sparty už byl patrný až příliš velký příkop. 

Hráčův agent Igor Gluščevič přicházel do Sparty jako velká posila a výší své gáže předčil i tehdejšího kapitána Karla Poborského. Po roce však Spartu v tichosti opustil a jeho angažmá se bralo jako velký přešlap. Plavšičův případ je samozřejmě něco jiného, ale fanoušci mohou pozorovat jisté déja vu. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Plavšič do Slavie! Sparta už je obeznámena
  • Sparta nechce opakovat “scénář Stanciu”
  • Nové číslo magazínu – ČEŠI A SLOVÁCI V RÁJI FOTBALU
  • Reklama