Milan Petržela si ve středu připsal 400. ligový start. Jeho Slovácko v zápase proti Zbrojovce Brno vyšlo bodově naprázdno, a tak sedmatřicetiletý veterán o důvod k oslavě přišel. Spravit si chuť bude chtít v pikantním zápase proti Plzni, ve které velkou měrou přispěl k nejúspěšnější éře klubu a s výjimkou jedné sezony v Augsburgu v ní působil mezi lety 2008 a 2019.

Moravská bitva Slovácka s Brnem se dlouho odehrávala bez branek, oba týmy se střílením gólů počkaly až na poslední čtvrthodinu zápasu. Když se v 76. minutě při své premiéře v nejvyšší soutěži trefil Jaromír Srubek, tak už to vypadalo, že kouzlo nového trenéra Zbrojovky Richarda Dostálka v prvním zápase nezafunguje.

Zlom ovšem přišel v 85. minutě zápasu, kdy si Michal Kadlec zahrál na gólmana a rukama na brankové čáře zabránil inkasované brance. Ta ale po červené kartě pro stopera Slovácka a penaltě Ondřeje Vaňka stejně přišla. Brnu stačila krátká přesilovka k tomu, aby vstřelilo i druhou branku a získalo důležité tři body. Vaněk v 90. minutě rozehrál přímý kop na Adama Fouska, který zakončil do šibenice na bližší tyči.

Rozložení sil ve šlágru kola

Zajímavost by neměl postrádat ani zápas, ve kterém Petržela otevře pátou stovku svých ligových zápasů. Do Uherského Hradiště totiž zavítá Viktoria Plzeň, ve které rychlý křídelník strávil většinu své profesionální kariéry. Viktoria se bude chtít odrazit od vítězství 7:0 proti Teplicím a konečně se dostat z krize.

Slovácku sice bude chybět Michal Kadlec, týmu Martina Svědíka se ale proti favoritům daří. To se sice v zápase proti Spartě nepotvrdilo, ve dvou posledních zápasech právě proti plzeňské Viktorii ovšem klub z Uherského Hradiště získal tři body. Venku navíc v probíhající sezoně Plzeňští získali v šesti zápasech pouhých pět bodů.