Reklama
Loading...
Reklama

Vážení čtenáři, vítám Vás u nové rubriky pětiletka. V ní si budeme představovat nejšílenější jedenáctky klubů z české a slovenské nejvyšší soutěže. Jak už název napovídá, bude se jednat o základní sestavy nejlepších hráčů současnosti, kdyby klub po dobu pěti let nikoho neprodal. V podmínkách bude jen jedno pravidlo: hráče, kteří byli v klubu na hostování, nebudu počítat.

Jako první si vezmu na paškál klub, jehož hráči 3x zvedli nad hlavu pohár pro mistra ligy, avšak jeho fanoušci musí mít nervy ze železa, neboť jak někdo z hráčů trochu vystřelí z průměru, klub neváhá a hráče prodává. Ano, dnes se podíváme na sestavu týmu FC SLOVAN LIBEREC.

Brankář: Martin Dúbravka

Přišel z dánského Esbjergu a dres Slovanu oblékal pouhou jednu sezonu, než jako volný hráč přestoupil do Sparty. Liberec by měl za pět let mezi muži v rukavicích obrovskou konkurenci. Spoluhráči jedničky slovenské reprezentace by byli Ondrej Kolář a Tomáš Koubek.

Současný klub: Newcastle United

Současná cena: 5,5 mil. Euro

Levý obránce: Martin Frýdek

Může vypadat nelogicky, že pouštíme hráče, které pak kupujeme zpátky, ale to je osud Sparty. Tak okomentoval přestup slovy majitel pražského klubu. Velmi tvrdý, podle některých až zákeřný hráč. Ale své si rozhodně odehraje, proto v naší jedenáctce nechybí.

Současný klub: AC SPARTA PRAHA

Současná cena: 1,4 mil. Euro

Stoper: David Hovorka

Oba mají takové kvality, že nám mohou pomoci okamžitě a nejsou jen příslibem pro budoucnost. Těmito slovy vítal v roce 2015 nové mladíky ze Sparty tehdejší trenér Jindřich Trpišovský. Své kvality David předvádí i u svého současného zaměstnavatele.

Současný klub: SK SLAVIA PRAHA

Současná cena: 2,4 mil. Euro

Stoper: Ondřej Karafiát

Slovan dal na svoji oporu cenovku 40 milionů korun, což je částka, na kterou nechce kývnout ani Slavia Praha. Proto zatím (jak bývá v Liberci zvykem) odchovanec Sparty stále obléká dres Slovanu.

Současný klub: FC SLOVAN LIBEREC

Současná cena: 0,55 mil. Euro

Pravý obránce: Vladimír Coufal

Jasná volba. Český reprezentant je základní kamenem jedenáctky mistrů z Edenu, v tomto výběru nemůže chybět.

Současný klub: SK SLAVIA PRAHA

Současná cena: 1,6 mil. Euro

Pravý záložník: Jan Sýkora

Univerzál, který dokáže zahrát skoro všude. Já ho však dal na místo, kde se dle svých slov cítí nejlíp. Fanoušci Liberce do dneška vzpomínají na hattrick proti Larnace. V mích očích nejlépe kopající hráč rohů v lize

Současný klub: FK JABLONEC

Současná cena: 1 mil. Euro

Defenzivní záložník: David Pavelka

Další odchovanec Sparty, za kterého v roce 2016 Slovan inkasoval částku kolem 45 milionů korun. Český reprezentant, zde není co řešit.

Současný klub: Kasimpasa

Současná cena: 0,8 mil. Euro

Defenzivní záložník: Isaac Sackey

Pohybem i svýma čapíma nohama připomínal během účinkování Mickaëla Tavarese. Fotbalista, co vybojuje spousty míčů, se kterými založí rychlý útok.

Současný klub: Denizispor

Současná cena: 0,8 mil. Euro

Levý záložník: Tomáš Malinský

V posledních zápasech kat Sparty, který se může pochlubit skvělými čísly – 21 zápasů, 6 gólů a 6 asistencí. I to je důvod, proč Tomáš v této sestavě je.

Současný klub: FC SLOVAN LIBEREC

Současná cena: 0,35 mil. Euro

Ofenzivní záložník: Petr Ševčík

O jeho fotbalovém umění můžou vyprávět i na Stamford Bridge. Fotbalista, kterému míč rozhodně nepřekáží. Výborný rozehrávač standardních situací.

Současný klub: SK SLAVIA PRAHA

Současná cena: 1,6 mil. Euro

Útočník: Roman Potočný

Strašně rád bych napsal jméno jiného útočníka, kdyby se ale skoro před rokem v Turecku nestala tragická událost. Takto vítězí hráč, co má v noze dynamit. Dost možná má v současnosti svou životní formu. Upřímně tomuto hráči, který se z divize prokousal až do jednoho z největších týmů v lize, přeju jen to nejlepší.

Současný klub: FC BANÍK OSTRAVA

Současná cena: 0,65 mil. Euro

Reklama