Reklama
Loading...
Reklama

Na podzim loňského roku přicházel do ostravského Baníku jako první španělská posila klubové historie španělský záložník José Mena Rodrigéz. Sportovní ředitel Alois Grussmann říkal, že ho klub nějakou dobu sledoval při jeho snaze najít své místo na slunci v jednom z předních španělských klubů FC Sevilla. V metropoli Andalusie ho však mohli vidět především diváci zápasů rezervního týmu a byl velmi pravděpodobný scénář hledání nového působiště.

Tehdejší baníkovský trenér Luboš Kozel se odvolával také na dobré reference brankáře Sevilly a ostravského rodáka Tomáše Vaclíka. I fanoušci patrně vkládali do španělského záložníka velké naděje. V Ostravě podepsal José Mana Rodrigéz smlouvu až do konce roku 2023 a všichni doufali v jeho podíl na vzestupu Baníku. Na něj se však také stále čeká. Jako první si zahrál jako střídající hráč do vítězného zápasu v Příbrami. Baník si vezl domů vítězství 4:0 a začátek se jevil jako ideální.

Následně se objevil v základní sestavě ve vítězném domácím zápase s Bohemians Praha 1905, ale tím patrně zmizela veškerá pozitiva jeho dosavadního ostravského působení. Jako střídající hráč asistoval u domácí porážky se Slováckem. V základní sestavě se pak objevil v následujícím zápase ve Zlíně, kde ho však v poločase střídal Dyjan Carlos de Azevedo. Necelých dvacet minut jsme ho mohli vidět na hřišti při domácí porážce 0:2 s Plzní. Nejvíce času na hrací ploše pak strávil v následujícím zápase v Českých Budějovicích. Zde však rovněž vidíme jistou symboliku.

Ten se totiž Baníku nepovedl a odvezl si porážku 0:1. Poté nabralo jeho vytížení definitivně sestupnou tendenci. Třináct minut si vychutnával domácí výhru nad Jabloncem, ale další světlý moment v jeho působení už budeme hledat marně. Naposledy se objevil v základní sestavě v zápase v Pardubicích. Dění po poločasové přestávce však znovu sledoval z pozice náhradníka. Na jedenáct minut vyběhl na hřiště při domácí remíze s Teplicemi a lehce tak zasáhl do baníkovské derniéry Luboše Kozla. 

Po předčasném odchodu trenéra odehrál Baník sedm ligových zápasů a Pepe Mena si zapsal do statistik pouze 13 minut v zápase s Příbramí, kde své české působení začínal. Středočeši si odvezli z Ostravy pověstného “bůra”. Nový trenér Ondřej Smetana braný stále jako nouzové řešení dává přednost jiným a Pepe Mena od něj zatím nedostal možnost výrazněji předvést své umění. Současný vládce lavičky zjevně důvěřuje jiným. Podzimní posila si zatím nepřipsala gól ani přihrávku. Vidíme zde skutečně velké rozpaky a neukazuje se světlo na konci tunelu. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Luboš Kozel a Baník Ostrava se k sobě nehodili
  • Baník si odvoláním Kozla stanovil další úkol
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama