Reklama
Loading...
Reklama

Baník dnes odprezentoval svoje nové dresy veľmi vydareným videom, pre fanúšikov klubu je ale pálčivejšia otázka- kto v nich nakoniec bude hrať v novej sezóne? O niečo jasnejšie to je po dnešku, keďže klub oficiálne potvrdil odchod Martina Šindelářa do Karvinej, o ktorom sme informovali už v piatok, a tiež odchod Matěja Helešica do Opavy. Zbytok odpovede na túto otázku ale stále ostáva zamotaný.

Hlavná otázka je, či ostane Jaroslav Svozil. Jeho odchod by pre Baník znamenal, že sezónu začnú s trojicou stopérov Azackij- Stronati- Pokorný, zatiaľčo pripravený hrať by bol aj odchovanec klubu Jakub Tamajka. To by zároveň pre toto prestupové obdobie vylučovalo odchod Stronatiho, o ktorého stálo viac zahraničných klubov, konkrétna ponuka priletela z poľských Glivíc. O Svozila stál najmä Jablonec, čo nepriamo potvrdil aj klub na svojom webe v dnešnej správe o odchode Šindelářa. Medzi Peltom a výkonným riaditeľom Baníku Bělákom už malo prísť k predbežnej dohode vrátane prestupovej čiastky, momentálne to ale vyzerá tak, že klub otočil a nakoniec vo svojich plánoch so Svozilom minimálne nateraz počíta.

Samotného Peltu ale toto jednanie zo strany ostravského klubu značne rozzúrilo a podľa našich informácií sa nechal počuť, že pokiaľ sa prestup Svozila neuskutoční, s Ostravou už v budúcnosti nehodlá obchodovať. Pikantné by to bolo najmä vzhľadom k skutočnosti, že samotný Svozil vraj o prestup do Jablonca veľmi stál a táto zmena plánov vyústila až vo vyhrotený konflikt priamo s Bělákom. Indícií, ktoré potvrdzujú naše informácie, je viac. Svozil je živelným hráčom presne podľa gusta trénera Petra Radu, Jablonec vo víťaznej generálke s Jihlavou navyše hral s Martincom na pozícií stopéra, čo je hráč, ktorý ešte najvyššiu súťaž nikdy nehral, nepriviesť ešte jedného stopéra by teda bolo riskantné.

Baník pred sezónou vytýčil cieľ priblížiť sa dominujúcej trojici Slavia-Plzeň-Sparta a vrátiť do Ostravy poháry. Manažment teda prijal úlohu prečistiť káder od hráčov, ktorí nedávajú tréningu a predzápasovej príprave 100%, alebo sa jednoducho nehodia do herného systému Luboša Kozla.

K už ohláseným odchodom by sa mal ešte pripojiť aj Tomáš Smola, od ktorého si Karviná sľubuje kľúčové góly v ťažkej záchrannej misií. Smola pre Baník už nie je dosť perspektívny a typologicky sa do Kozlovho futbalu nehodí, navyše klub priviedol náhradu, Tomáša Zajíca. Do prvého ligového zápasu Ostravy ostáva už len päť dní a stále nie je jasné, s kým bude môcť Baník v zápase rátať, ani či Baník zvolí variantu pohnevať si jabloneckého bossa.

Související články:

Reklama