Reklama
Loading...
Reklama

Jedním ze šlágrů osmého kola Fortuna ligy bude zápas Viktorie Plzeň na zlínské půdě, byť pohled na ligovou tabulku tomu příliš nenasvědčuje. Zlín pod vedením Pavla Vrby totiž přivítá pátou Viktorii Plzeň. Na první pohled se nejedná o nic výjimečného, ale jiný rozměr tomuto zápasu jméno trenéra domácího týmu, který byl po velkou část své trenérské kariéry svázán s tím hostujícím.

Zlín jako nouzové řešení

Koučem zlínského týmu se Pavel Vrba stal na konci loňské podzimní části poté, co se nepovedl jeho návrat do ostravského Baníku. Angažmá na Valašsku tak podle všeho bylo jen jistým nouzovým řešením a mělo sloužit údržbě znalosti trenérského řemesla. Nakonec se Zlínem absolvoval úspěšný boj o záchranu v nejvyšší soutěži, přičemž v tomto ročníku budou podle všeho ambice podobné.

Jediným týmem, který se před jeho sborem musel sklonit, byly překvapivě Teplice a nejvíce ji zatím symbolizuje poslední ztracený zápas se Slováckem. Regionální rival přinesl minimálně do diskuzí možnost odvolání někdejšího reprezentačního trenéra. Přispěje jeho osudový klub k napsání zlínského fotbalového parte? Začne budovat mladší tým nakonec někdo jiný? Klesne tak opět trenérské hodnota Pavla Vrby?

Plzeňský stín

S hledáním odpovědí na tyto otázky může pomoci patrně Vrbův osudový klub na české ligové scéně. Do Zlína totiž dorazí Viktoria Plzeň, s níž slavil tři mistrovské tituly a zažil atmosféru Ligy mistrů. To Pavlu Vrbovi již nikdo nemůže vzít. V západočeské metropoli vystoupal Pavel Vrba podle všeho na svůj trenérský fotbalový vrchol vlastně zde také ukázal svou jedinečnost. Podobná příběh se již opakovat nemůže.

Řadu úspěchu slavil Pavel Vrba také v Žilině či bulharském Razgradu. V poslední době má však jeho trenérské kariéra sestupnou tendenci, přičemž zlomovým bodem byl jeho konec u reprezentačního týmu. Od té doby jsme již nezaznamenali žádný vyložený trenérský úspěch a brzký konec v Baníku Ostravě tomu v podstatě nasadil korunu. Jeho další fotbalový příběh může brzy skončit.

Reklama