Reklama
Loading...
Reklama

V 18. kole Bundesligy se český útočník Patrik Schick opět zapsal do střelecké tabulky. V rámci tohoto ročníku nejvyšší německé soutěže si připsal již sedmnáctou branku a v tabulce střelců si upevnil druhé místo. Lepší bilanci má v této disciplíně pouze polský útočník Bayernu Mnichov Robert Lewandowski patřící již nyní mezi bundesligové legendy. Schickův tým však opět nedokázal získat všechny tři body a jeho pozice v tabulce se postupně zhoršuje. Čelo tabulky Leverkusenu postupně mizí v mlze. 

Na začátku prosince přejel Bayer na domácím hřišti poslední tým tabulky Fǔrth 7:1 a český reprezentant překonal klubový střelecký rekord v jednom zápase nejvyšší německé soutěže. Odchovanec Sparty předvedl díky čtyřem gólům vlastní “one man show” a Leverkusen se ocitl na třetím místě tabulky. Fanoušci doufali, že uvidí svůj tým na medailové pozici, což by znamenalo přímý postup do Ligy mistrů. Po měsíci však vidíme Schickův tým až na páté pozici. Týmy, jež vzaly Leverkusenu důležité body mu nyní dýchají na záda. Fanoušky velice zarmoutil debakl ve Frankfurtu, na náladě jim nepřidala domácí remíza Hoffenheimem a následná porážka na hřišti Freiburgu.

V posledním domácím zápase pak Bayer Leverkusen jen remizoval s Unionem Berlín 2:2. Na vedoucí gól vstřelený Patrikem Schickem reagoval Union dvěma brankami záložníka Grischa Prömela a bod pro vestfálský tým zachránil obránce Jonatan Tah. Počtvrté v řadě nedosáhl Schickův tým na vítězství a z těchto duelů si odnesl pouze dva body. Další ligový zápas odehraje Bayer Leverkusen na půdě jedenácté Borussie Mönchengladbach. Do zápasu půjde v roli jasného favorita a nezbývá mu nic jiného než ji naplnit a ukončit více než jeden měsíc trvající čekání na vítězství.

Patrik Schick a jeho čtyři góly. Nejdřív nic, pak se to valilo, smál se |  iSport.cz
Zdroj: Reuters

Po galapředstavení v zápase s Fürthem si Patrik Schick připsal dalších pět gólů a Erling Håland z Borussie Dortmund na něj momentálně ztrácí čtyři góly. Můžeme ho tak považovat za jednu z největších hvězd tohoto bundesligového ročníku. Všichni v klubu však doufají, že svou formu potvrdí i na jaře. Týmy Bayernu Mnichov a společně s ním i Borussia Dortmund se zbytku soutěže postupně vzdalují, ale na dalších pozicích můžeme očekávat vyrovnaný boj. Bayer Leverkusen se může brzy vrátit na pozici zajišťující účast v Lize mistrů, ale také může opustit pohárové příčky.

Na jaře má před sebou zajímavé výjezdy například do Dortmundu a na domácím hřišti ho přivítá i neomezený bundesligový vládce posledních let Bayern Mnichov. I Patrik Schick to může brát jako jistou výzvu a potvrdit svou současnou pozici. Diskuze o českém útočníkovi v rámci fotbalové Evropy by najednou mohly být ještě hlasitější.

Reklama