Český snajpr číslo jedna se zotavil ze zranění! Leverkusen v sobotu zavítal na hřiště nováčka z Bielefeldu a Patrik Schick do zápasu nastoupil v 68. minutě jako střídající hráč. Po brance Aleksandra Dragoviče v 88. minutě 5. tým minulé sezony německé Bundesligy zvítězil 1:2 a svou vítěznou sérii v Bundeslize protáhl na pět zápasů.

Patrik Schick se zranil 3. října ve Stuttgartu. Během 18 minut, které v zápase 3. kola před zraněním odehrál, stihl vstřelit svou druhou branku za Leverkusen. Do Leverkusenu český reprezentant přicházel na pozici útočníka číslo jedna, o čas na hřišti by se teď však měl dělit s Argentincem Lucasem Alariem, který se při zranění Schicka dostal do skvělé formy, v letošní sezoně už vsítil 7 branek a mezi střelci Bundesligy je na děleném 3. místě.

Čtyřiadvacetiletý český útočník už za sebou má bohatou historii zranění, což ho v i tak úspěšné kariéře značně brzdí. Reprezentace sice bez svého klíčového hráče v Lize národů postoupila mezi evropskou elitu, je ale zásadní, aby v příštím důležitém roce, kdy se bude hrát kvalifikace o MS 2022 i EURO, Schick zůstal zdravý. Právě bývalý hráč Sparty, Bohemky, Sampdorie Janov, AS Řím a Lipska je se čtyřmi brankami nejlepším střelcem předchozí kvalifikace o EURO 2020 a zásadně tak přispěl k postupu na evropský šampionát.

Patrik Schick by měl být připravený i 10. prosince na poslední zápas základní skupiny Evropské ligy proti Slavii, ve kterém se bude moct postavit svým spoluhráčům z reprezentace. Právě Leverkusen se Slavii jsou po polovině základních skupin se šesti body na prvních dvou místech skupiny s Nice a Hapoelem Be’er Sheva.

Leverkusen na úvod Bundesligy třikrát remizoval, poté se ale při absenci Schicka dostal do výborné formy a pětkrát v řadě zvítězil. Tým Petera Bosze je na 3. místě, má stejně bodů jako druhý Dortmund a na Bayern Mnichov ztrácí pouhý bod. Bavorský gigant ale má perfektně složený kádr a podle výsledků i předváděné hry se dá stále považovat za momentálně evropskému fotbalu dominující klub. Šance na překvapivého mistra je tak v Bundeslize výrazně nižší než v Premier League nebo Serii A.