Reklama
Loading...
Reklama

Pardubice, nováček letošního ročníku, si ve své premiérové sezóně mezi elitou české ligy zatím vedou na výbornou. Hlavně ve svém azylu na stadionu Bohemians. Tam ovšem dnes přišli o svoji domácí neporazitelnost.

Fotbalisté z Pardubice vletěli do první ligy jako uragán. A to bez nějakých velkých jmen, bez většího posílení týmu. Nikdo nečekal, že po podzimní části sezóny se budou držet na šestém místě tabulky.

Body sbírají hlavně na svém domácím “azylovém” stadionu. Do dnešního dne v Ďolíčku neprohráli. Dokázali zde například uhrát bod i se suverénní Slavií nebo porazit 3:0 Liberec. Každá série má však konec a platí to i pro tu pardubickou.

„Dokázali jsme v Ďolíčku vyhrát nad velice silným soupeřem, Pardubice jsou v domácím prostředí velice nepříjemné. Jsme první tým, který tady zvítězil, o to je to cennější. Musím kluky pochválit. To, jak jsme se připravili na Pardubice, splnili,“ nešetřil chválou trenér hostů David Hořejš.

České Budějovice dokázaly navázat na skvělé výkony v závěru podzimu. Po góle Čoliče z penalty a nové posily z Plzně Alvira zvítězili 2:0. Podařilo se jim tak zlomit pardubické kouzlo Ďolíčku, které trvalo neuvěřitelných sedm utkání.

Pardubicím tohle snad natolik neuškodí a budou pokračovat ve skvělých podzimních výkonech, které je vyšvihly do horního patra tabulky Fortuna ligy.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama