Reklama
Loading...
Reklama

Před pár dny jsme vás informovali o možných finančních problémech MFK Vítkovice. Od té doby se změnilo mnohé, tým má nové trenéry, klub oznámil změnu hracího hřiště a ještě ke všemu Vítkovice spadly až do divize.

 

Uplynulo 10 let a po vleklých finančních problémech je to tady zpět. Tehdy druholigové Vítkovice spadly do MSFL, přičemž během následující sezony byly nuceny se odhlásit i ze třetí ligy. MFK byl nový tým, začínal úplně od nuly. Následující roky se rozkoukával až v Moravskoslezském přeboru, pak následovaly strmé výkony a během dalších 3 ročníků se vyšvihli zpátky do druhé ligy, kde účinkovali 4 sezony.

A současnost?

Klub chce stavět na svých vlastních odchovancích, popřípadě na srdcaře, kteří předají zkušenosti mladým nadějím. V kádru je momentálně například vítkovický odchovanec Martin Motyčka, který bude rovněž působit jako hrající trenér. O zapojení do týmu se hovoří i o Ondřeji Kušnírovi, který už byl nechtěný v druholigovém Třinci. Zbytek týmu by opravdu měli vytvářet vlastní mladí odchovanci. Vedení klubu se odvolává i na lepší návaznost mezi mládeži a dospělým fotbalem. Na sílu MFK si budeme muset ještě počkat, jisté je jediné, v prvním přípravném utkání proti týmu Petřvaldu n. Moravě (krajský přebor) podlehly Vítkovice 4:0.

Za veškerými změnami můžeme hledat finanční potíže, o těchto problémech se už nějakou dobu spekulovalo, ale pomyslný pohár přetekl. Jako poslední varování stačilo veřejnosti, téměř jistý konec po podzimní části. Tehdy klub zachránil majitel Baníku Brabec, pár hráčů poslali k sousedům na hostování a soutěž dohráli. Ale po jarní části už byla situace jiná, s pomocí sponzorů uhradili vítkovičtí část svých dluhů, bohužel k uhrazení výplat svým hráčům to nestačilo a tak se rozhodl klub vzít situaci do svých rukou. Letos budou startovat až ve čtvrté nejvyšší soutěži, rozhodně se bude jednat zejména o stabilizaci týmu s vidinou postupu zpět mezi elitu v horizontu několika let.

Související články:

Reklama