Reklama
Loading...
Reklama

Po ohlášení posil se v Plzni obrátilo a hráči se začínají i loučit. Po Romanu Hubníkovi, který se přesunul do Olomouce je dalším na řadě slovenský záložník či útočník Erik Pačinda. Pro Pačindu se tak jedná o návrat domů. Po hostování v polské Korona Kielce je to pro něj nejjednodušší volba v další kariéře. Ve Viktorii by to měl s herním časem velmi těžké a tak se vrací domů. Jeho novým zaměstnavatelem pro další dva roky bude Spartak Trnava.

Jednatřicetiletý Pačinda se po dvou letech vrací domů na Slovensko. V roce 2018 posílil jako volný hráč Viktorii Plzeň, kde ale velkou díru do světa neudělal a s bilancí 11 zápasů a jednoho vstřeleného gólu bylo jasné, že pokud se nestane zázrak, bude muset přijít hostování. To přišlo záhy. O Pačindu projevila zájem polská Korona Kielce a bylo upečeno. Pravda, za Koronu nastoupil do 21 zápasů s bilancí 4 gólů, ale i tak neodvrátil sestup do druhé ligy. Po konci hostování se měl teoreticky vrátit zpět do Plzně, ale jak již bylo řečeno, jeho herní vytíženost by byla pod bodem mrazu a pro jeho kariéru by to byl konec. I proto se v Plzni jen zastavil vyřešit vše nezbytné a přestoupil do Trnavy.

Pro mě bylo rozhodující, že chci pravidelně nastupovat. Oslovila mně Trnava, obrovské jméno na Slovensku i v Evropě, takže jsem rád, že jsem tady a můžu klubu pomoct.“ 

To, že dres Viktorie už neoblékne byl celkem zřejmé už před oznámením tohoto přestupu. V Plzni je silně nabitý kádr a na jeho místo zde je víc jak 5 hráčů, tudíž by měl cestu do základu či i na lavičku velice trnitou a je jisté, že v Trnavě toho odehraje mnohem více. Ať tak, či onak, Erik Pačinda se vrací domů a kdo ví, třeba Trnavu dotáhne k titulu. Bude nesmírně zajímavé sledovat jeho další počínání doma, na Slovensku.

 

 

Související články:

Reklama