Reklama
Loading...
Reklama

Ani na druhý pokus se Baníku nepodařilo dostat alespoň do Evropské ligy a dá se říci, že následující ročník to již bude povinností. Tým majitele Václava Brabce totiž patří díky jeho osobě k nejlépe zajištěným klubům ligy a i kvůli němu by už mělo mužstvo udělat nějaký větší úspěch. Na titul to ještě pravděpodobně pár let nebude, ale postup do evropských pohárů by jednoznačně zvýšil prestiž a výdělek klubu, což je cílem každého majitele.

Poslední dvě sezóny bojují o postup do Evropy mezi sebou Jablonec, Liberec, Mladá Boleslav a právě Baník Ostrava, přičemž mezi těmito týmy rozhodují v konečném součtu detaily. Tím největším je tvořivý střední záložník, kterého mají všechny kluby, právě až na Baník Ostrava. V jeho soupisce nenajdeme hráče jako Tomáš Hübschman, Marek Matějovský, Alexandru Băluţă nebo Dominik Janošek, který hostoval v Mladé Boleslavi z Plzně. Všichni tito hráči dokáží podržet míč, rozehrát a zrychlit hru, což Ostravě chybí a často to řeší nakopávanými balony.

Ačkoli bude jistě vedení Baníku sondovat možnost posílení týmu na vícero postech, primárním bude stoprocentně ten ve středu hřiště. Hlavním adeptem k posílení měl být údajně již výše zmiňovaný Dominik Janošek, kterého trenér Baníku Luboš Kozel dobře zná z mládežnické reprezentace a osobně si ho na tuto pozici vytipoval, nicméně k jeho příchodu by dojít nemělo.

Zajímavé jméno, které dále připadalo do úvahy, bylo David Houska. V nedávném rozhovoru přiznal, že z Olomouce odchází, ale zatím nemá jasno o dalším angažmá. Z různých zdrojů je však patrné, že se bude spíše orientovat na zahraničí. Pokud nedopadne, může být na řadě Baník. Jeho příchod je ale také spíše méně pravděpodobný.

Luboš Kozel má na svém seznamu i jméno Daniela Tetoura z Dukly Praha, jehož zná ze všech jmenovaných nejlépe. Jeho příchod je zatím ten nejreálnější. Otázkou však je, zda je to hráč, který bude tím typem, co pozvedne hru Ostravy. Spíše by mohl být skvělým doplněním týmu, na vůdčí roli ve středu hřiště to ale nebude.

Už druhým rokem se mluví mezi fanoušky o příchodu Ondřeje Lingra či Antonína Růska, jenž by se do Baníku díky své dravosti a důrazu velmi hodili. Zde však bude největším problémem přestupní částka, kterou bude Karviná, v Růskovo případě Brno, požadovat. Ale rozhodně jsou to jména, která nejsou nereálná. Určitě se po skončení baráže o nejvyšší soutěž o nich bude jednat.

Zůstane čtyřlístek Adam Jánoš, Rudolf Reiter, Tomáš Smola a Patrizio Stronati?

Hlavní pilíř středu hřiště Jánoš, alespoň tedy do defenzivní fáze, by mohl využít některou z lepších nabídek, kterých má na stole několik. Pro trenéra Kozla by se však jednalo o obrovskou ztrátu a všichni fanoušci Baníku doufají, že se rozhodne zůstat minimálně ještě následující sezónu.

To hlavní srdce týmu a první stoper Stronati podle zákulisních zpráv s největší pravděpodobností skutečně odejde. Vybírá z několika zahraničních nabídek a jeho další destinací by mohlo být Maďarsko. Pro Baník by ale mělo být vcelku rychlé najít náhradu, jelikož v mužstvu je, kromě Pokorného, i Jaroslav Svozil, který právě z důvodu potencionálního odchodu Stronatiho přicházel.

Dvojice Reiter a Smola zase není spokojena se svou vytížeností, což zaujalo některé menší kluby. O oba by měli mít zájem shodně ve Zlíně a Českých Budějovicích. Reiter ale nejspíše zůstane minimálně do zimy, kdy se bude řešit případně jeho další budoucnost. To Smola s příchodem Zajíce by skutečně mohl odejít. Baník totiž hraje na jednoho útočníka a na bojišti budou tři kohouti. Navíc Smola není typem hráče pro Kozlův styl fotbalu.

Baník bude v následujících týdnech určitě řešit několik jmen, ze kterých se pokusí vybrat tu nejlepší možnou variantu. Je jisté, že někdo do středu hřiště určitě přijde, což značí i odchod Roberta Hrubého do Jablonce. Podle stylu hry a zkušeností se do Ostravy hodí nejvíce David Houska, který by tým jednoznačně posunul kvalitativně nahoru. Jak je ale zmíněno v předchozím textu, nejspíše zamíří do zahraničí, což znamená, že Baník bude muset vybrat jiné jméno.

Související články:

Reklama