Reklama
Loading...
Reklama

Radoslav Kováč má i přes nepovedený podzim stále velkou podporu od vedení klubu. Opava se po 12 zápasech nachází na posledním místě. Společně s Příbramí má nejméně vstřelených gólů, stejně tak ale i druhou nejhorší obranu. 

Opavské vedení chce Kováčovi pomoct a přivést mu kvalitní posily. Nejvíce nápomocen mu bude Pavel Zavadil, který ukončil fotbalovou kariéru a přesunul se na post sportovního manažera. Jak tiše do ligy přišel, tak i odchází.

První tři posily oznámila Opava dnes. Jedná se o stopera Davida Březinu, středopolaře Aleše Nešického, o kterém se spekulovalo již déle a o Jiřího Kulhánka.

Vyztužení sestavy

Nešický přichází ze severu Čech do Slezska na půlroční hostování ze Slovanu Liberec, kde se nedokázal prosadit do sestavy. Odchovanec Sigmy Olomouc odehrál v nejvyšší české soutěži 26 utkání ve kterých si připsal jeden gól a 4 asistence. Dříve hrával druhou ligu za Táborsko nebo Žižkov, odkud zná i další posilu – Davida Březinu.

„Jsem rád, že tady budu moci působit. Vždycky, když jsem tady nastupoval, hrálo se mi zde dobře, protože tady vždy byla výborná atmosféra. Místní fanoušci jsou skvělí a je velká škoda, že teď nemohou být na stadionu,” řekl Nešický pro klubový web.

“Sparťanské” síly

Druhou posilou je odchovanec pražské Sparty. Březina je třiadvacetiletý stoper, který k “žlutomodrým” přichází na půlroční hostování z Viktorie Žižkov. Jedná se o jeho první prvoligové angažmá, když nepočítáme působení ve Spartě, kde si však nepřipsal ani jednu ligovou minutu.

V minulosti si zahrál slovenskou ligu za Senici. V té se mu dařilo a pravidelně nastupoval v základní sestavě. Vrátil se však zpět do Čech, do druhé ligy. Hostoval ve Vlašimi, Táborsku a poté na Žižkově, který ho v létě 2020 koupil.

“Je to typický lídr, který nesnáší porážky. Takového rafana do týmu potřebujeme,” pověděl o nové posile sportovní manažer Zavadil.

Pro třetí posilu, Kulhánka, půjde již o pátý klub, za který bude v české nejvyšší soutěži hájit barvy. Zahrál si mimochodem i slovenskou Fortuna ligu za Trnavu. Jeho poslední hostování v Mladé Boleslavi se ovšem moc nepovedlo. Připsal si pouhých šest startů za A-tým a poté dvě utkání za rezervu. Do Slezska míří na půlroční hostování a co bude potom, sám neví, jak řekl pro klubový web.

Kulhánek do Opavy
Jiří Kulhánek s Pavlem Zavadilem / Zdroj: SFC Opava

Posilování může ještě pokračovat

V Opavě se skloňují i další jména. Tým potřebuje někoho do útoku po ukončení smlouvy s Lukášem “Paličem” Železníkem. Na hostování by podle spekulací chtěli přivést svého bývalého hráče Tomáše Smolu, který momentálně působí v rumunském Gaz Metan. Smola tam přestoupil na začátku sezóny, ale zatím po většinu času jen sedí na tribuně.

Mluví se také o stoperu Olomouce, Janu Štěrbovi, který ještě letos nezasáhl do žádného utkání. Kováč by také rád přivedl Patrika Hellebranda, který aktuálně ze Slavie hostuje ve Slovácku. Ve slezském klubu by mohl mít větší herní vytížení, než jakého se mu dostává teď.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama