Reklama
Loading...
Reklama

Jedním z důležitých zápasů v boji o záchranu se v tomto kole stal duel mezi Mladou Boleslaví a Opavou. Středočeši doma nezaváhali a po vítězství 2:0 se mocně perou o ligové setrvání. Situace ve slezském týmu se naopak stala opět kritičtější. Minulou ránu ji s chutí uštědřil ostravský Baník, čímž udělal fanouškům umocněnou radost a nyní to vypadá, že se jednalo o jeden z posledních hřebíčků do opavské prvoligové rakve. Skutečně brzy může přijít okamžik, kdy Opava obdrží ránu z milosti.

Nejbližším opavským programem je domácí zápas se Slovanem Liberec a následovat bude výjezd na Spartu. Body v těchto zápasech by se normálně vnímaly jako příjemný bonus, ale v současné situaci Opavy se jedná o naprostou nutnost a i pokud ji tým trenéra Kováče splní, nemusí být ve výsledku tyto body nic platné. Už je tomu více než měsíc, co se Opava radovala z vítězství. Stalo se tak v domácím zápase s Pardubicemi. Následující náročný program nezvládla. Musí si však zde připomínat dřívější ztracené body se sousedy v tabulce, které budou bolet mnohem více.

Smutek po porážce v Teplicích či domácí remíze s Příbramí představují v celkovém ligovém kontextu mnohem výraznější rány. Musíme však konstatovat, že Opava si o tento scénář říká vlastně od začátku ligového ročníku. Po dvou prvoligových sezonách bude ta třetí podle všeho minimálně na rok poslední. Důrazné varování přišlo již v minulém ročníku, kdy se Opava udržela jen díky nedohrání soutěže a zvýšení počtu ligovým celků. S ročním zpožděním se tak může dostavit jistá ligová kocovina poté, co o rok dříve prožila relativně úspěšný prvoligový comeback.

Na sklonku minulé sezony skončilo v červnu u týmu trenérské duo Jiří Balcárek – Miroslav Paul a tamní vedení přichystalo malý trenérský šok. Premiéru na postu hlavního trenéra prožíval bývalý reprezentant Radoslav Kováč, přičemž opavské vedení bylo již tehdy připravené na druholigový scénář a případný sestup by podle vyjádření jeho členů neznamenal konec trenéra Kováče. Tuto otázku nakonec vyřešila za všechny covidová situace, ale nyní se celá věc bude řešit znovu.

V tomto ročníku se o konci Radoslava Kováče nejvíce spekulovalo před Vánocemi po domácí prohře s Baníkem, kdy jsme na tiskové konferenci skutečně viděli zlomeného člověka a předčasné ukončení smlouvy se jevilo pouze jako formalita. Vedení však trenéra nakonec podrželo a i přes opakující se nezdary vlastně nikdy nebyl předčasný konec bývalého reprezentanta na opavské lavičce na pořadu dne. Případné nástupce také musela jistě přepadnout myšlenka o předem prohrané bitvě.

Pokud však nastane všeobecně očekávaný scénář, bude muset Opava celou věc opět řešit. Radoslav Kováč nemá v ruce příliš mnoho trumfů pro další setrvání. Patrně však přijde i otázka, zda o něj bude bude v případě sestupu stát.     

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Opava ve velkém přivádí posily pro záchranářské jaro
  • Vysvobodí Mladá Boleslav Jaromíra Zmrhala?
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama