Reklama
Loading...
Reklama

Zanedlouho startuje další ročník druhé ligy a bývalý ligista má na její začátek celkem slušně nabito. Slezský klub solidně posílil kádr i realizační tým a může tak vyhlížet své nejbližší soupeře v boji o nejvyšší příčky nově pojmenované Chance národní ligy.

Čtvrtina týmů bez možnosti postupu

Je to tak. Letos vůbec poprvé budou hrát druhou nejvyšší soutěž čtyři B-týmy, jejichž primární celky jsou účastníky Chance ligy. Známá pravidla totiž nedovolují účast dvou mužstev jednoho klubu v téže soutěži. Z těchto důvodů se postupové ambice béček netýkají a po výsledkové stránce hrají pouze o udržení. Jedná se o mančafty Olomouce, Baníku, Slavie a Sparty. To dává nejen Opavě, ale i ostatním aktérům větší šance minimálně na barážová umístění. Pikantní bude sledovat nejspíš i vyhrocené souboje Opavy s béčkem ostravského Baníku.

Stadionová kritéria nebo případný azyl nejsou v Opavě tématem

Spoustu klubů ve druhé lize nesplňuje předepsaná kritéria na pořádání prvoligových zápasů na svém stadionu. I díky této problematice je pro tyto celky posun výš dosti problematický. Případný dočasný azyl je směrem k LFA značně zavazující a nejednou se v minulosti stalo, že klub i z tohoto hlediska postup odmítl. Avšak v Opavě tento problém na rozdíl od jiných týmů vůbec nemusí řešit. Jejich stadion splňuje prvoligová kritéria s přehledem.

Posily z první ligy a případný návrat ztraceného syna

Na post krajního univerzála přišel do Slezska zkušený Matěj Helešic. Ten se do Opavy vrací po dvou letech strávených v prvoligových Pardubicích a pražské Dukle. Sedmadvacetiletý křídelník bude chtít navázat na nejúspěšnější roky své kariéry strávené právě na aktuálním staronovém působišti.

Další akvizicí je útočník Ladislav Mužík, jenž přichází z pražských Bohemians. V Ďolíčku sice žádnou díru do světa neudělal, nicméně ve druhé lize mu to v minulosti vždycky dobře střílelo. S mužstvem prozatím trénuje i místní odchovanec a světoběžník Libor Kozák, který pokud se s vedením domluví na podpisu smlouvy, bude se jednat o velký návrat po 16 letech.

Síla a zkušenost ve středu hřiště

Velmi slušně má Opava pokrytý střed pole. Dvojice Filip Blecha a Jaroslav Málek se minulou sezónu společně podepsala pod 11 branek a 15 asistencí slezského klubu. Zkušení středopolaři mají na svých kontech i starty v nejvyšší soutěži. Málek se dokonce v sezóně 2020/21 stal nejlepším střelcem celého ročníku druhé ligy tehdy ještě v dresu Líšně. Forma těchto dvou hráčů může být na cestě za úspěchem klíčová.

Nadějný namotivovaný trenér

Do nadcházející sezóny povede mužstvo SFC trenér Tomáš Zápotočný. Bývalý třiačtyřicetiletý obránce bude poprvé začínat ročník jako hlavní kouč A-týmu. Předtím často tvořil trenérský tandem s Markem Niklem. Zápotočný je známý tím, že si na své svěřence klade vysoké nároky a prezentuje se náročným ofenzivním stylem hry. Z Opavského stánku bude chtít udělat nedobytnou tvrz, přičemž vidí velkou sílu v místních fanoušcích, kvůli kterým se také rozhodl přijmout nabídku k trénování žlutomodrého celku.

5 1 hlasující
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x