Reklama
Loading...
Reklama

V sezoně 2020/21 Opava sestoupila do F:NL, a tak měla tento ročník jasný úkol – vrátit se do české nejvyšší soutěže. Skončila na 3. místě, což zaručilo účast v baráži, ve které však celek z Moravskoslezského kraje podlehl prvoligovým Bohemians a ve druhé lize tak zůstane i další sezonu. V týmu Opavy ale zazářilo několik především mladých hráčů a vedení si slibuje jejich prodej, který by mohl přinést náležité finanční výhody. S některými oporami pak už dále nepočítá. Projdeme si tedy všechny očekávané odchody.

Denis Darmovzal

Jeho odchod už je oficiální. Darmozval je odchovancem Opavy, který po hostování v Petřkovicích odehrál již třetí sezonu v týmu ze Slezska. Tu poslední byl stabilně v základní sestavě a zvládnul zasáhnout do 21 utkání. Jednadvacetiletý středopolař přestupuje do Mladé Boleslavi. Mladý talent má rozhodně potenciál na to se tam prosadit.

Matěj Helešic

Tento mladý univerzál, který poslední dobou nejraději nastupuje na levém křídle, už za Opavu odehrál tři sezony a dvě poslední stabilně v základní jedenáctce. Celkem zde odehrál 68 ligových utkání a vstřelil v nich 13 gólů. Některé zdroje nyní naznačují, že ho chce Opava asi za 3 miliony korun prodat do Pardubic.

Zklamaný Matěj Helešic během 29. kola F:NL proti Ústí nad Labem. / Zdroj fotografie: Deník/Petr Widenka, sfc.cz

Bartosz Pikul

Mladý polský záložník Pikul dost možná také stráví příští sezonu v Pardubicích. V Opavě odehrál dvě sezony. Letošní byla velmi zdařilá, když zaznamenal 27 ligových startů a vstřelil 4 góly a patřil k tahounům mužstva. Z jeho přestupu si vedení Opavy slibuje taktéž vytěžit přes 3 miliony korun.

Tomáš Digaňa

Pětadvacetiletý slovenský brankář odchytal za Opavu dvě sezony, ve kterých naskočil do 42 zápasů a uplynulý ročník plnil roli jasné jedničky. V létě mu končí smlouva a podle všeho to vypadá, že jeho přesun do Sigmy Olomouc je téměř hotovou věcí. I kdyby ale nakonec transfer neklapl, o zájemce mladý gólman nouzi mít nejspíše nebude, zvláště, když může přestoupit zadarmo.

Jan Žídek

Kapitán Karviné už si letos odkroutil v třetím celku F:NL svoji osmou sezonu. Minulý rok Žídka hodně sužovala zranění, ale poslední ligový ročník zvládnul odehrát 16 zápasu. Nyní se zdá, že je zkušený šestatřicetiletý stoper také na odchodu a podle všeho na závěr svojí kariéry zavítá do Karviné.

Už dříve jsme navíc informovali o velkém zájmu o trenéra Romana Westa. Slezský FC ale před třemi dny vydal prohlášení, že mladý trenér v Opavě zůstává.

Reklama