Reklama
Loading...
Reklama

Trenér Ondřej Smetana bude na lavičce Baníku Ostrava pokračovat i v příští sezoně. Původně měl představovat pouze nouzový záskok po odvolání Luboše Kozla, k němuž došlo na konci února. Vedení ostravského týmu si tehdy muselo přiznat další trenérský přehmat a Ondřej Smetana měl působit jen jako záruka klidného dokončení této sezony. Klubovým šéfům v čele s Václavem Brabcem se však jeho práce zjevně docela líbí.

Když se podíváme na baníkovskou bilanci pod vedením Ondřeje Smetany, tak se nám v kontextu celé sezony může jevit jako poměrně vydařená. Porážku si odnesl Baník vlastně jen ze zápasů, do nichž vcházel v pozici outsidera. Nový kouč zahájil své působení porážkou na hřišti Slavie. Dva týdny poté Baník neuspěl na hřišti Slovácka- patrně největšího překvapení sezony. Nejčerstvější rány na baníkovských srdcích teď můžeme vidět po porážce s nenáviděnou Spartou.

Fanoušky naopak jistě potěšilo vítězství 3:0 nad dalším velkým rivalem z Opavy, která tím byla opět více nasměrována k sestupu a radost muselo udělat i to, když si další tým z chvostu tabulky Příbram odvezl z Ostravy nepříjemného “bůra”. Baník může sezonu ukončit v relativním klidu. Ten může umocnit i vyřešená trenérská otázka před další sezonou. Fanouškovská touha po jistém zlomu musí sílit a Ondřej Smetana jako rodák z regionu na moravskoslezském pomezí to musí velmi jasně cítit.

Společně s prodloužením jeho smlouvy zažívá Baník taky jeden velmi příjemný návrat. Bude pro něj totiž pracovat jeden z jeho slavných odchovanců Tomáš Galásek. Někdejší reprezentační záložník a bývalý kapitán slavného Ajaxu Amsterdam zažil jeden návrat již v roli hráče na podzim 2008, ale tehdy se po půlroce z rodinných důvodů vracel do Německa. Pro Baník se tehdy jednalo o velmi nepovedenou sezonu. Všichni teď věří v delší a povedenější návrat.

Rodák z Frýdku-Místku v rozhovoru pro klubový web řekl, že o baníkovské nabídce přemýšlel několik dnů, ale postupně si uvědomoval, že jí nesmí odmítnout. Má za sebou trenérské vzdělávání v Německu a je držitelem nejvyšší trenérské licence. To o sobě Ondřej Smetana zatím říct nemůže a stejný limit má i jeho asistent Jan Baránek. Galáskův příchod má tak i tento praktický rozměr. 

Příští sezonu by tak měl v Baníku zahájit trenérský triumvirát, jehož členové se dokáží vzájemně doplňovat. Z povzdálí pak vše bude vše sledovat Václav Daněk. Další klubová ikona během jara pomáhala Ondřeji Smetanovi se vstupem do prvoligové reality a nyní se vrací k mládeži. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Pepe Mena zatím v Ostravě štěstí nenašel
  • Baník musí věřit v silnější povzbuzení
  • Nové číslo magazínu – ČEŠI A SLOVÁCI V RÁJI FOTBALU
  • Reklama