Reklama
Loading...
Reklama

Slovenský ofenzívny záložník Ondrej Duda, je jedným z hráčov, ktorý by sa mohli v najbližšom prestupovom období presťahovať. Vyzerá to, na populárnu destináciu slovenských futbalistov. Taliansku ligu Serie A. Špekulácie podporuje aj to, že jeho klub nie je v najlepšej finančnej situácii.

Konkrétne sa o slovenského futbalistu zaujímajú dva kluby z Janova. Sampdoria aj FC Janov by chceli, aby ich Ondrej Duda posilnil už v tejto zime, no jeho súčasný zamestnávateľ ho momentálne neplánuje predať. V nedeľnom zápase talianskej najvyššej súťaže, v zápase 18. kola proti jeho bývalému zamestnávateľovi Herte Berlín si pripísal gól a hral do 85. minúty. Podieľal sa na výhre svojho tímu 3:1

Reprezentant Slovenska patrí ku kľúčovým hráčom Kolína a v aktuálnej sezóne ešte nevynechal ani jeden zápas. V sedemnástich zápasoch sa objavil trinásť krát v základnej zostave a vo zvyšku stretnutí nastúpil z lavičky. Momentálne má na konte päť gólov. Hoci sa ho klub neplánuje vzdať, finančná situácia by ich k tomu mohla donútiť. Z tohto dôvodu už predali do Chicaga obrancu Rafaela Czichosa. V Nemecku pôsobí už šiesty rok, od sezóny 2016/17 kedy tam prestúpil z Poľska. Počas kariéry si urobil aj menšiu zastávku v Anglicku, kde hosťoval v zostupujúcom klube Norwich.

Ondrej Duda je cenený na šesť miliónov

Talianske kluby plánujú vzniesť ponuku v hodnote asi šiestich miliónov €. Táto čiastka by mohla jeho súčasný klub presvedčiť k predaju, aj vďaka spomínaným problémom s financiami. V Janove pôsobil aj Juraj Kucka, ktorý momentálne hráva v anglickej Premier League.

Serie A je vo všeobecnosti pre Slovákov populárnou zastávkou v ich kariérach. Najväčšie hviezdy nášho futbalu pôsobia práve tam. Ako najznámejších môžeme spomenúť Milana Škriniara, či Stanislava Lobotku. Nachádza sa tam aj veľké množstvo mladých nádejí, ako Dávid Strelec či Adam Obert. Práve to by mohol byť dobrý dôvod, pre slovenského záložníka, na presun do tejto súťaže.

Reklama