Reklama
Loading...
Reklama
Olayinka Slavia přestup
FOTO: SK Slavia Praha
Český fotbal, Zahraničí

Nyní je na odchod Olayinky ze Slavie ideální čas.

Jeden z pilířů slávistické ofenzivy posledních let se podle všeho připravuje na vyklizení svého místa ve šatně týmu Jindřicha Trpišovského a jeho zaměstnavatelem se má stát turecký Trabzonspor. Nigerijský útočník má za sebou čtyři slávistické roky, v nichž oslavil tři mistrovské tituly a ochutnal atmosféru Ligy mistrů. Jedno české přísloví však říká – „v nejlepším přestat“. V případě Petera Olayinky tento čas podle tureckých médií skutečně nastal a hráč se chystá na další výzmamný krok. Jediné, co ho může mrzet je, že jeho odchod nebude mít zlatý punc.

Do Slavie přišel Peter Olayinka po vydařené sezoně v belgickém klubu Zulte-Waregem, kde hostoval z Gentu. Čeští fanoušci si také mohli pamatovat i z jiného pražského působení v Dukle. Brzy se začal projevovat jako hráč na české ligové poměry nadstandardní a stal se jedním z tahounů Slavie. Pokud nebyl zraněný, mohli ho fanoušci v podstatě trvale považovat za jedno z týmových vůdců. Později se stále častěji mluvilo o dalších zájemcích o jeho služby ze západních soutěží. V posledním případě se mělo v této souvislosti jednat o francouzské Nantes. Přestup do Turecka však dává v současné době a momentálních souvislostech větší logiku.

Žádný strom neroste do nebe

Především na konci posledního ligového ročníku jsme mohli najít v souvislosti s Olayinkou jistá hluchá místa. Jednalo se možná také o jednu z příčin toho, že čtvrtý titul v řadě se v Edenu neslavil. Logicky se tak dostavila otázka, zda není nová klubová výzva v jistou nutností. Slávistický neúspěch v předkole Ligy mistrů a druhé místo v konečné ligové tabulce představují patrně velmi silný popud. I v této souvislosti by tak přestup do Trabzonsporu skutečně měl smysl.

Peter Olayinka pojede na Africký pohár národů » SK Slavia Praha
Zdroj: SK Slavia Praha

Olayinku čeká boj o Ligu mistrů

Klub ze severovýchodu Turecka velmi šokoval v poslední sezoně tamní fotbalovou veřejnost. Po osmatřiceti letech oslavil mistrovský titul, přičemž o celých osm bodů předčil druhý tým Fenerbahce Istanbul. Očekávání fanoušků před další sezonou tak budou podle všeho velká. Boj o ligový titul a účast v Lize mistrů je něco, nač je nigerijský útočník zvyklý ze Slavie a nic by ho v této souvislosti nemělo překvapit. I z těchto faktů se dá usuzovat, že Trabzonspor by představoval ideální výzvu.

Celá věc se jeví logicky i pro samotnou Slavii. Ta má po neúspěšném boji o mistrovský titul více důvodů k zamyšlení i větším změnám v rámci hráčského kádru. V souvislosti s Peterem Olayinkou je třeba také myslet na to, že mu na konci příští sezony končí smlouva a o jejím prodloužení se nijak hlasitě nemluvilo. Olayinka bude odcházet s vědomím toho, že pro Slavii mnohé udělal a byť se neloučí mistrovským titulem, musí na něj fanoušci „sešívaných” vzpomínat v dobrém.

Reklama