Reklama
Loading...
Reklama

Baník Ostrava mohl podle některých srbským médií utrpět velmi výraznou ztrátu. Útočník Nemanja Kuzmanovič se měl stát objektem zájmu slavného Partizanu Bělehrad. Někdejší srbská fotbalová jednička čeká už tři roky na mistrovský titul a fanoušci velmi trpěli, když dvakrát po sobě slavil trofej nenáviděný rival Crvena zvezda. Klubové vedení v čele s Draganem Duričem by zase rádo vrátilo titul týmu černobílém. Útočník Baníku jim však nakonec v této misi patrně pomáhat nebude.

 

Srbská a některá česká média psala o Kuzmanovičově přestupu k soutoku Sávy a Dunaje jako o hotové věci. Podle našich informací to však vypadá, že vše bude jinak a rodák z Plavu své působiště měnit nebude. V Ostravě ho ještě dva roky váže smlouva a trenér Luboš Kozel o něm může stále přemýšlet jako o jednom z hlavních aktérů nové doby, jež Baník čeká nejen kvůli tou, že klubová legenda Milan Baroš ukončila svou kariéru. “Kuzma” se tak nepotká v jednom městě s někdejší záložníkem Sparty.

Nemanja Kuzmanovič se stal objektem zájmu poté, co předčil v počtu vstřelených branek například i Milana Baroše, jenž na závěr kariéry sledoval řadu zápasu jen z lavičky náhradníků. Jeho popularita odmítnutím této nabídky stoupne, zvláště když si uvědomíme, že díky setrvání odmítl účinkování v evropských pohárech, na které si díky setrvání v Ostravě bude muset minimálně rok počkat.

Nový ročník srbské ligy začíná už dnes a Kuzmanovič měl představovat jistou přestupovou bombu, která však nevybouchne. Jako o jednom z trumfů pro evropské poháry o něm měl uvažovat někdejší srbský útočník (tehdy pod názvem Jugoslávie) Samo Miloševič. Mělo se tak také dít z důvodu pravděpodobného odchodu talentovaného útočníka Umara Sadiqa do některé ze západních soutěží.

Když Kuzmanovič na začátku roku 2019 přicházel z Baníku do Opavy, mluvil o něm jako o dosavadním kariérním vrcholu a podobně jako spoluhráči i klubové vedení si vytyčil jako cíl postup do evropských pohárů. To se však zatím nepovedlo a musí se připravit na fotbalový reparát a jeho případné úspěšné absolvování by trumflo největší dosavadní úspěch jeho kariéry- postup s Opavou do nejvyšší soutěže, na níž se v rodišti Petra Bezruče čekalo, čímž se stal spoluautorem pohádky pro fanoušky, které museli nedávno přihlížet výrazným ekonomickým problémům opavského celku.

Co vlastně způsobilo to, že Nemanja Kuzmanovič nakonec setrval v České republice? Působí tady už osm let a vzhledem k zvláštní letošní přípravě by takto výrazná změna mohla působit velmi hekticky a ne každý hráč by ji zvládl. Pak také může útočník cítit závazek k Baníku, jež nyní dva roky přešlapuje fotbalově na místě. Vzhledem k tomu, že Kuzmanoviče ještě dva roky váže v Ostravě smlouva, mohlo se také nastat požadování neúměrně vysoké částky ze strany baníkovského vedení a částka se mohla tomu bělehradskému příčit.

Řešit důvody setrvání je však dnes už vlastně zbytečné. Pro vedení i fanoušky je důležité setrvání jednoho ze základních kamenů baníkovské sestavy. On i celý Baník mají před sebou další výzvu. Trenér Luboš Kozel se snaží do týmu zapracovat talentované mladíky jako Davida Buchtu či Filipa Kaloče. Nemanja Kuzmanovič mu v tom může být nápomocen. Někdejší slávistický obránce zatím náročné ostravské publikum zcela nepřesvědčil a pokud chce Baník ukázat určitý herní progres, musí v příštím ročníku sehrát vyrovnané partie i s absolutní domácí špičkou. 

Společně s milovaným Milanem Barošem skončila v létě v Baníku i další klubová legenda Marek Jankulovski. Kuzmanovič teď může přispět k částečnému uklidnění fanoušků. Setrvává ve stejném klubu, ale i tak pro něj vzniká nová výzva.

Související články:

Reklama