Reklama
Loading...
Reklama

Bývalý výborný fotbalista Viktorie Plzeň, Pavel Horváth, už od března kormidluje příbramskou loď. Ta ze začátku sezóny spadla až na dno, ze kterého se, jak to tak vypadá, konečně odrazila. Tři zisky bodů po sobě a výrazně lepší herní projev. To je aktuální vizitka Příbrami. Co je příčinou zlepšení a jak to bude se zimním posilování?

V sobotu jste v Olomouci předvedl střídání, které nemá v českém fotbale obdoby, v 74. minutě jste i kvůli zranění vyměnil rovnou čtyři hráče naráz. Vyplatilo se, Antwi, který na plac přišel, ke konci utkání vyrovnal. Nebál jste se toho střídání?

“Jak píšete, to střídání bylo vynucené i tím zdravotním stavem jednoho hráče nebo v podstatě dvou. Ale já jsem už k tomu střídání chtěl sáhnout dřív, protože se nám nedařilo dostat do tlaku a do šancí. A myslím si, že po tom střídání se nám to dařilo daleko líp než předtím.”

“A bál…? Vždycky je to hodnocené po tom, jestli ten výsledek přijde a nám přišel v 89. minutě, což bylo pro to mužstvo skvělé. A risk no, když je k dispozici pět střídání, tak proč to nevyužít. To, že to je v jeden moment si myslím, že není úplně podstatné, protože ti hráči, kteří přijdou čerství, tak mají šanci ovlivnit zápas. Čím víc jich je a čím větší kvalitu mají, tak tím ta možnost je větší.”

Jak na tom jsou Kleščík a Vávra, které jste musel střídat kvůli zdravotním problémům?

“Včera už trénovali vlastně oba dva naplno, takže myslím, že ty zdravotní problémy jsou pryč.”

Prožili jste špatný vstup do sezony, ale v posledních třech zápasech jste získali pět bodů. V čem vidíte hlavní aspekt toho, že ty výkony jdou nahoru?

“Myslím si, že tím hlavním důvodem je, že se nám ustálila základní sestava. Do ní se vrátili dva hráči Filip Zorvan a Radek Voltr. Oba dva se vraceli po delším čase a nebylo to pro ně úplně jednoduché. Ale myslím, že zrovna tito dva hráči hodně ovlivnili to, že jsme trošinku produktivnější, než jsme byli.”

“Samozřejmě další věc je, že na stoperu se nám velmi dobře ukazuje Karel Soldát, který to kdysi dávno hrával a v podstatě z nouze se tam posunul. A z šesti zápasů jich pět odehrál velmi dobře, takže ta obrana se taky malinko stabilizovala. Už to není tak, že do každého zápasu jdeme se třemi nebo se čtyřmi změnami ale hrajeme v podstatě, nechci říct v jedné sestavě, ale nějaký ten základ je položený. Teď už můžeme spíš hledat to, v čem se zlepšit, než opravdu jenom hledat to, kde děláme chyby a řešit to výměnou hráčů.”

“Ještě bych k tomu chtěl říct, že v posledních, já nevím, 14 dnech, tří týdnech, jde prostě na tom mužstvu vidět i v tréninku daleko větší kvalita, daleko lepší herní pohoda. K tomu přišly vlastně i ty body, což samozřejmě to podtrhuje a kluky to motivuje k tomu, aby byli úspěšní dál. Doufám, že sami cítí, že je tohle správná cesta. Takže musíme v tom pokračovat a nesmíme polevit vlastně v ničem.”

Pavel Horváth
Zdroj fotografie: 1. FK Příbram

Sám jste řekl, že si uvědomujete, že nebudete každý zápas vyhrávat. Do konce roku vás v lize čekají ještě čtyři zápasy, kolik bodů z nich očekáváte?

“Tak já očekávám 12 bodů ale to asi každý soupeř, takže to asi není žádný překvapení (smích). Ale my fakt musíme jít zápas od zápasu a navazovat na to, co se nám dařilo v těch předchozích zápasech. Dávat na to bacha, abychom nedělali stejný chyby jako jsme dělali doteď. A limitovat to… prostě že dostaneme co nejmíň gólů a budeme schopní dát v zápase jeden, dva, možná někdy i víc gólů.”

“Samozřejmě bylo by hezké čtyřikrát vyhrát. To by bylo fantastické ale to si myslím, že bude hodně těžké. Nicméně je to fotbal a každý ten zápas bude jiný. Pokud budeme poctiví a budeme plnit ty věci, které máme plnit, tak v každém zápase budeme mít šanci ten zápas vyhrát.”

Plánujete v zimním přestupovém období posílit na některých postech?

“Tak samozřejmě, plánů máme spoustu v hlavě ale uvidíme, jaká bude realita. Jaká bude vůbec nabídka hráčů, kteří budou k dispozici v zimní pauze a samozřejmě, jaké budou finanční možnosti klubu ty hráče získat.”

Na povrch v posledních dnech vypluly informace o ovlivnění finále Mol Cupu, což je velkým varovným signálem. Myslíte si osobně, že takových zjištění bude přibývat?

“Tak o těhle věcech zatím já vím jenom to, co se píše v novinách a co probíhá v médiích, takže těžké to hodnotit. Je to stejné jako kdybych chtěl hodnotit výkony 22 hráčů v jednom zápase z voleje. To prostě nejde.”

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama