Reklama
Loading...
Reklama

Fotbal v hanácké metropoli hlásí jednu ztrátu. Obránce Milan Kerbr vzdal boj se svými zdravotními problémy a kopačky pověsil na hřebík. Loni v září oslavil jedenatřicáté narozeniny, což není věk pro fotbalový důchod. Bolesti zad se však až příliš ozývaly. Vystavily kariéře někdejšího hráče Slovácka či Slovanu Liberec definitivní stopku. V olomouckém fotbale však dostane Milan Kerbr novou roli a může mu v budoucnu ještě něco přinést. 

Obránce, jenž působil například i v kyperském Apollonu Limassol totiž rozšíří olomoucký realizační tým. Celou věc podle vlastních slov konzultoval i s trenérem Radoslavem Látalem a shodl se s ním na tom, že prodlužování kariéry by bylo až příliš násilné. Sigma se nyní nachází na osmém místě tabulky. Boj o záchranu se jí tak rozhodně netýká a zároveň se rozhodně nedostavují reálné myšlenky na evropské poháry. Fakticky se už spřádají plány pro příští sezonu a pozice Milana Kerbra v roli hráče by se jevila skutečně jako velmi nejistá. Po boku někdejšího českého reprezentanta se může začít učit další fotbalové řemeslo a všichni budou doufat v jeho přínos.

O nové roli se podle vlastních slov rozhodoval jen několik minut. Jeho současný zaměstnavatel v poslední době často využívá na trenérských pozicích své někdejší hráče. U mládežnických celků můžeme najít například Tomáše Janotku, Romana Sedláčka či Martina Kotůlka. Ti mohou být motivací pro mladé naděje s potenciálem dostat Sigmu do vyšších pater ligové tabulky. 

Vytáhlý obránce odehrál za Olomouc v rámci nejvyšší ligové soutěže pouze dvanáct zápasů a vstřelil jeden gól. Toto jméno má však s hanáckým souvislost díky jeho otci. Vicemistr Evropy z roku 1996 se podílel na jedné z nejlepších klubových epoch pod vedením legendárního trenéra Karla Brücknera. Především z toho důvodu bude Milan Kerbr mladší brát první angažmá v trenérské pozici jako velký závazek. Roli asistenta bude zatím zastávat do konce sezony a všichni uvidí, zda budou mít obě strany důvod k prodloužení této spolupráce.

Sigmu čekají brzy atraktivní zápasy. V rámci Fortuna ligy dorazí na Andrův stadion největší překvapení tohoto ročníku 1. FC Slovácko a ve čtvrtfinále MOL cupu se tým utká s jasným ligovým lídrem s pražskou Slavií. Milana Kerbra tak čeká v nové funkci patřičný křest ohněm. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Radoslav Látal okusil nové posily
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama