Reklama
Loading...
Reklama

Středeční výhrou 1:0 nad Plzní si Slavia Praha zajistila druhý titul v řadě a celkem dvacátý v historii. Co v týmu červenobílých šlape? Co je naopak potřeba zlepšit?

Sešívaným přitom před sezonou nebo v jejím průběhu odešla většina hráčů základní jedenáctky. Stoch, Deli, Ngadeu, Zmrhal, Král, Škoda, van Buren, Hušbauer nebo Souček. Trenér pražského celku Jindřich Trpišovský ale dokázal přivést nové, mladé hráče přesně zapadající do jeho stylu hry. Africké stoperské duo skvěle nahradili Kúdela, Hovorka, Takács nebo i zimní posila David Zima, který dopoledne po utkání s Plzní úspěšně složil maturitu. Defenzivě Slavie se navíc povedl nevídaný kousek, když v dosavadních dvaatřiceti zápasech inkasovala pouze jedenáct branek. V obraně se červenobílí nemusí ničeho obávat, zvlášť když za nimi ještě hlídkuje gólman Ondřej Kolář.

V útoku to je ovšem poněkud smutnější písnička. Samozřejmě, 62 přesných tref stále není špatné skóre, ovšem v této fázi soutěže měla vloni Slavia na kontě o třináct přesných zásahů víc. Nejlepším střelcem pražského týmu je v lize Chorvat Petar Musa, u jehož jména v tabulce gólů svítí číslo 11, ovšem sedm z těchto branek si připsal na podzim v dresu Liberce. V pořadí slávistických snajprů pak najdeme na předních příčkách Součka, Hušbauera nebo Škodu, kteří v zimě odešli do zahraničí. Nejlepšími střelci, kteří ve Edenu působí celý ročník jsou tak Petr Ševčík s Lukášem Masopustem, oba mají shodně po pěti trefách. Zrovna akce těchto dvou rozhodla o třech bodech s Plzní.

„My víme, že teď nejsme v situaci, kdy bychom každé utkání byli schopni dávat dva nebo tři góly,“ uvedl kouč Trpišovský pro klubový web.

Právě góly budou důležité i v pohárové Evropě, jak už ostatně dokázala letošní účast v základní skupině Ligy mistrů. V ní se Slavia herně dokázala měřit s giganty, ovšem výsledkově to hlavně díky malé produktivitě nebylo ono. Proto se domnívám, že pokud chtějí sešívaní pomýšlet na úspěch i na mezinárodním poli, musí do svých řad přivést kvalitního forvarda. Někoho, kdo bude sázet gól za gólem. Plzeň měla Krmenčíka, Sparta Lafatu nebo Bonyho Wilfrieda. Jakmile Slavia někoho takového podepíše, šance zopakovat a třeba i vylepšit čtvrtfinále z předminulé sezony Evropské ligy vzroste. A třetí domácí titul v řadě by ji neměl minout.

I když. Plzeňská Viktoria je pod novým trenérem Adrianem Guľou jako politá živou vodou a momentální fazona odvěkých rivalů z Letné také naznačuje, že by se mohly dít věci. Nebo se snad vytáhne někdo úplně jiný?

Související články:

Reklama