Reklama
Loading...
Reklama

Včera byla oznámena nová nominace na nadcházející reprezentační střetnutí, kde se postupně utkáme s Německem, Izraelem a se Slovenskem. Obzvlášť domácí zápasy budou důležité, jelikož stále živíme naději na první místo ve skupině!

Mezi vyvolenými nenajdeme téměř žádné překvapení, avšak stále se musíme potýkat s řadou absencí. Chybí například Kúdela, Bořil, Kadeřábek a nebo i minulý debutant Petrášek, kterého by jistě neminula nominace ani tentokrát. Místo těchto jmenovaných zbyl na levý kraj obrany pouze Matějů s Novákem a nutno podotknout, že ani jeden z nich nemá stálé místo v základní sestavě svých klubů. Novák dokonce zasáhl pouze na pár minut.

Stoperskou dvojici určitě obsadí Ondřej Čelůstka a vedle něho naskočí dle všeho Tomáš Kalas, který v poslední době nastupuje za Bristol pravidelně a navíc mu byla dokonce přiřazena i kapitánská páska. Na svou šanci budou čekat nominovaní Hovorka a Brabec, ovšem tito hráči byli spíš nominováni z nouze než díky dobrým výkonům. A napravo může naskočit skvěle hrající Coufal, Holeš nebo i Lukáš Masopust, který na této pozici nastoupil i v zápase proti Leverkusenu.

Kromě absentujících v defenzívě nám ještě chybí zdravotně indisponovaní fotbalisté v útoku. Své zranění stále nedoléčil Shick, k němu přibyl na marodku i Hložek, u kterého se délka absence odhaduje velmi těžko. Dle mého názoru se momentálně jedná o naše dva nejlepší útočníky, i právě proto je škoda, že jsme ještě neměli šanci je vidět hrát spolu. Jejich pozice v útoku převzali Michael Krmenčík a Matěj Vydra.

Vydra od posledního reprezentačního srazu nastoupil za Burnley pouze na dvě minut a již zmiňovaný Krmenčík odehrál po zranění zatím pouze šedesát minut. S nimi můžeme nalézt v útoku ještě Zdeňka Ondráška, který ale momentálně nehraje a poslední do čtyřlístku je navrátilec Tomáš Pekhart. Tohoto hráče nominace dlouho míjela. Poslední zápas odehrál za A tým v roce 2014 a od té doby nic. A to nastupoval i za AEK Athény, Hapoel Beer Shevu nebo Las Palmas. Obzvlášť v prvních dvou týmech se mu náramně dařilo.

Dnes ve svých 31 letech se nachází na prvním místě v pořadí střelců v polské Ekstraklase. A jeho Legia sedí na třetí příčce, která zajišťuje předkolo evropských pohárů. Ovšem z prvotních informací se zdá, že jeho start ještě není tak jistý, jak by se mohl zdát. V posledním zápase si stěžoval na špatný zdravotní stav, mimo jiné údajně ztratil čich, měl teplotu a zimnici. Podstoupil tedy test na čínskou chřipku, avšak v úterý večer jsme se mohli dočíst, že minimálně první test mu vyšel jako negativní. K odcestování s reprezentací mu tedy nic nebránilo a minimálně do dalšího testování by měl zůstat s týmem na hotelu.

Dočkáme se úžasného comebacku nebo si budeme muset počkat minimálně na další reprezentační sraz?

Související články:

Reklama