Reklama
Loading...
Reklama

Pět zápasů. Tak dlouho čekali tepličtí fanoušci na zisk plného počtu bodů. Dočkali se. V posledním kole základní části naší nejvyšší ligy zdolali Skláři doma Příbram vysoko 4:0. A co navíc! Teplický matador mezi třemi tyčemi si totiž připsal důležitý skalp do svých soukromých statistik. Stejně dlouhou dobu čekal Tomáš Grigar na stou nulu vychytanou během své bohaté fotbalové kariéry.

Stal se tak jako 22. gólman v historii, který vstoupil do Klubu ligových brankářů. Toto významné ocenění sdružuje brankáře, kterým se podařilo v prvních ligách vychytat nejméně sto zápasů s čistým kontem. Čekání na jubilejní stou nulu se táhlo už od prvního kola po pauze, kdy vychytal vítězství 2:0 proti Liberci.

„Každý se mě ptal, kdy to konečně přijde ta stá nula, ale my jsme hlavně potřebovali vyhrát a byl mi šumák, jestli to bude s nulou nebo třeba 4:2. Jsem rád, že už to je za mnou a nikdo se už na to nebude ptát,“ reagoval teplický gólman okamžitě po zápase.

Grigar začal nuly sbírat v pražské Spartě, ale drtivou většinu právě až v Teplicích, kde je již sedmatřicetiletý brankář součástí inventáře.

„Jsem tady už dlouho, skoro dvanáct roků a jsem za to moc rád! Teď jsem ještě prodloužil smlouvu, takže doufám, že ještě nějaké ty nuly přibudou, “ doufá brankář žlutomodrých severočechů.

O konci kariéry zatím vůbec nepřemýšlí. A už má v hlavě i myšlenku, přiblížit se k metě 109 nul, které získal jeho bývalý kolega Tomáš Poštůlka. Potažmo číslo 119, se kterým se se pyšní legenda Sklo Union Teplice, 75 letý Jiří Sedláček.

„Už druhý rokem jsem nejstarší v kabině, ale zatím se cítím dobře a nejsem zraněný, takže dokud mi to půjde i na tréninku a budu vědět, že mám týmu co dát, tak bych chtěl pokračovat,“ prozradil plány Grigar.

Posledním aktivním příchozím do této elitní brankářské společnosti byl v červnu 2017 Jan Laštůvka, jenž nyní stráží svatyni Baníku Ostrava, tehdy ještě v dresu pražské Slavie. Zkušený brankář okupuje osmou příčku s počtem 130 nul na kontě. Druhým aktivním gólmanem je se svými 118 čistými konty veterán Českých Budějovic, Jaroslav Drobný na dělené 11. – 12. pozici. Tím úplně posledním, 21. členem se stal slovenský brankář Matúš Kozáčik, který jako vůbec první cizinec získal toto ocenění. Na jeho kontě zůstalo 109 nul.

Dalším čekatelem, který má nakročeno k jubilejní sté nule, je reprezentant a brankář španělské Sevilly Tomáš Vaclík, který si připsal 98 nulu, když jeho celek vyhrál 2:0 doma nad městským rivalem Betisem. Stalo se tak v prvním zápasu po přerušení La Ligy, která začala koncem minulého týdne.

 

Související články:

Dlouholeté opory mají odhodlání bojovat dál

Reklama