Reklama
Loading...
Reklama

Plzeňská Viktoria po 11 letech mění majitele klubu. Ze zdravotních a osobních důvodů z této pozice odešel Tomáš Paclík, jeho místo převzal generální manažer klubu, Adolf Šádek, který je v tuto chvíli jediným vlastníkem akcií společnosti, která klub vlastní.

Ano, je tomu tak a není tomu jinak. Největší muž plzeňského fotbalu skončil. Tomáš Paclík přenechal svůj klub svému partnerovi. Tato výměna se dá samozřejmě pochopit. Adolf Šádek byl s Paclíkem u zrodu projektu, jakým Plzeň byla. Oba si byli vždycky blízcí a tak můžeme říci, že klub řídili spolu. A musíme uznat, že si nevedli vůbec špatně. 

Plzeň se pod vedením Paclíka dokázala dostat a udržet na špici ligy, vyhrála pětkrát ligu, třikrát se probojovali i do Ligy Mistrů, kde do Plzně přivezli například Barcelonu, Real nebo Manchester City. Musíme uznat, že respekt za odvedenou práci, si rozhodně zaslouží. Vytáhl Plzeň ze země nikoho až k titulům a co víc, udržel ji na špici ligy, kde stále patří mezi Top 3 týmy.

Nastává nám zde však jedna zásadní otázka. Poslední roky její nadvládu převzala Slavia a tak se musíme ptát, jestli se dokáže Viktoria pod vedením Adolfa Šádka vrátit na výsluní a znovu se stane tou obávanou Viktorií. Za bosse Paclíka totiž zvládla něco, co se jen těžko dá překonat a bude to velice těžké. 

Viktoria se v posledním ročníku spíše trápí a hledá svou ztracenou formu. V zápasech jako by chyběla dřívější dravost, přesnost. Je však možné, že s novým vedením v zádech tomu bude úplně jinak a my se můžeme těšit na znovuzrození mašiny, kterou tak dobře známe. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama