Reklama
Loading...
Reklama

Ondřej Smetana má za sebou několik tréninků s A – týmem Baníku a nyní se všichni těší na pověstný křest ohněm v podobě zápasu na hřišti vedoucí Slavie. Baník se představí v zápase, v němž může vlastně jen překvapit. V těch dalších však budou fanoušci již skutečně očekávat bodový zisk. Fotbaloví příznivci v Ostravě nyní doufají ve známý nový impuls, jež se po trenérské výměně očekává. Uvidíme, kolik změn provede nováček mezi ligovými trenéry v základní sestavě, ale bude se muset v tréninku velmi zaměřit na baníkovský útok.

Když se podíváme na bilanci baníkovských hráčů, jež mají na starost především střílení gólů, tak se nám současná pozice ostravského klubu jednoduše vysvětluje. Tým, který chce útočit na evropské poháry, musí mít ve svých řadách “gólového” útočníka schopného zasáhnout v době, kdy se mu herně nedaří. K potřebným bodům nemusí nutně vést jen patřičná fotbalová krása. Na soupisce Baníku najdeme hráče, kteří by tuto činnost měli mít v popisu práce, ale očekávání v tomto ročníku zatím nenaplňují. Stačí si udělat krátký výčet, který v tomto ohledu vše dokáže. 

Nejlepší gólovou bilanci má Dyjan Carlos De Azevedo. Jeden z hráčů pamatujících ještě baníkovské působení na milovných Bazalech. S klubem je totiž spjatý již od roku 2014, přičemž si odskočil na jedno hostování do Paříže. Ten vstřelil v této sezoně zatím osm gólů. Musíme však připomenout, že pět z nich padlo z pokutových kopů. Tyto góly představovaly v očích fanoušků vlastně jen splněnou povinnost a nemluvilo se tak o nich jako o gólech, na něž se bude dlouho vzpomínat.

Dalším hráčem s úkolem gólově trápit soupeře na baníkovské soupisce je Nemanja Kuzmanovič. V ostravském týmu se objevil v létě 2019 jako posila z týmu nenáviděného opavského rivala. Měl se stát jedním z rozdílových hráčů s potenciálem pomoci klubu do vysněných evropských pohárů. Od začátku této sezony vstřelil pouze jednu branku a stalo se tak při baníkovské kanonádě v Příbrami. 

Lepší bilanci má v tomto ohledu Tomáš Zajíc. Útočník, který na sebe v rámci nejvyšší soutěže upozornil především ve Slovácku, má od začátku tohoto ročníku na kontě čtyři ligové branky. Ten se na zmíněné výhře v Příbrami podílel dokonce dvěma brankami a tímto způsobem se zapsal do statistik také úspěšnými střelami do sítě Pardubic a Liberce. V obou případech výrazně pomohl k vítězství, ale na gól čeká už přes měsíc. V době, kdy se blíží rozhodující fáze sezony, se nejedná o dobrou zprávu.

Největším symbolem baníkovské útočné mizérie je však Ondřej Šašinka U něj vidíme jeden gólovým zápis v rámci MOL cupu na hřišti Frenštátu pod Radhoštěm hrajícího přebor Moravskoslezského kraje. Ve ligové sezoně zatím zasáhl do šestnácti zápasů a jako střelec gólu se zatím radovat nemohl. I v jeho případě se jeví bilance skutečně jako varující a nyní se rychle zmenšuje prostor pro zvrat.

Rozhodně nelze jen baníkovské útočníky vinit z rozpačitého průběhu sezony z pohledu ostravského klubu. K jejich smůle je však tato bilance nejviditelnější. I jejich spoluhráči se musí zamyslet nad tím, jak vylepšit jejich gólovou bilanci.  

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Luboš Kozel a Baník Ostrava se k sobě nehodili
  • Baník si odvoláním Kozla stanovil další úkol
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama