Reklama
Loading...
Reklama

Fanúšikovia Slovana Bratislava mali na konci uplynulej sezóny jedno veľké želanie. A to aby hráč, Giorgi Čakvetadze, ktorý v tom čase pôsobil v tíme len na hosťovaní, zostal aj na ďalšiu sezónu. Aj predseda Ivan Kmotrík mladší, dlhodobo tvrdil, že hráč aj klub má o predĺženie spolupráce. Napokon sa však Slovan s Gentom nedohodol. Miláčik tribún tak putoval na ďalšie hosťovanie. Tentoraz však do druhej anglickej ligy, do Watfordu. Aj začiatok nového roka, je čas predsavzatí a želaní. A zdá sa, že tentoraz by sa priaznivcom Slovana, rovnaké želanie mohlo splniť.

Čakvetadze na hosťovaní vo Watforde nezažíva ideálne obdobie. V rámci ligy síce nastúpil do 19 zápasov, čo vôbec neznie zle. Ale jeho herný čas činí len 597 minút. To je len o niečo viac ako tretina možného herného času v takomto počte zápasov. Ani štatisticky to nevyzerá úplne ideálne. Hráč sa pričinil len na jednom góle a jednej asistencii. Hosťovanie je síce platné do konca sezóny, no v aktuálnej situácii, kedy klub ani hráč z tohto hosťovania neprofitujú, sa začínajú rodiť špekulácie.

To že Čakvetadze môže vrátiť, spomínal aj tréner Weiss

Špekulácie sa oveľa viac rozšírili po poslednom zápase Slovana v tomto roku. Po výhre nad Dunajskou Stredou, oznámil tréner Vladimír Weiss starší novinárom, že klub vyvíja snahu na to, aby sa Čakvetadze vrátil. To, že klub, fanúšikovia po tomto túžia je jasné. Dá sa to očakávať aj od hráča, ktorý podľa vyjadrení ľudí, ktorí sú mu blízko, chcel po sezóne v bratislavskom klube zostať. Vzhľadom na to, ako sa pôsobenie v Anglicku vyvíja, sa dá predpokladať, že pocity hráča budú podobné. V klube pôsobia dvaja jeho krajania Kashia a Kankava. Takisto tréner Weiss s ním pracoval už počas pôsobenia v Gruzínskej reprezentácii.

Čo sa štatistík týka, Čakvetadze v minulej sezóne v rámci ligy výrazne neohúril. Skóroval jediný krát a pridal štyri asistencia. Veľa ľudí teda môže prekvapovať, prečo klub, tréner aj fanúšikovia tak túžia po návrate takého hráča. Pri detailnom pohľade je však dôležitejší herný prejav samotného hráča. Aj laikovi je jasné, že tento gruzínsky záložník má vynikajúci prehľad v hre. Samotných asistencií na gól možno nemal veľa, no množstvo gólových akcií, začínal práve on. Podobne to bolo aj v európskych súťažiach. Počas pôsobenia v predkolách, skupine aj vo vyraďovacej fáze nepridal žiadny gól a mal päť asistencií. V tíme však bol dôležitým hráčom a jeho prínos pre hru Slovana si pochvaľoval prakticky každý, spojený s klubom. Dá sa teda povedať, že prípadný návrat aspoň na hosťovania, prípadne na prestup, by potešil každého belasého priaznivca.

Reklama