Reklama
Loading...
Reklama

Magazín – https://zongl.cz/magazin-zongl/12-hrac/

Přátelé, vítejte u dalšího vydání magazínu Žongl. Celá redakce vítá znovuotevření lig napříč Evropou, bohužel trochu s hořkou příchutí. Nejlépe to vystihl španělský trenér Luis Einrique Martinéz García: Hrát fotbal bez fanoušků je smutnější, než když tancujete se svou sestrou místo přítelkyně. I proto jsme jako téma pro toto číslo zvolili 12. hráče! Hnací motor pro každého sportovce, jediná povolená droga ve sportu, něco, co je neuchopitelné… Dalo by se to popsat mnoha slovy jako soudržnost, komunita, životní styl, náboženství. Ano, řeč bude samozřejmě o nejlepších kotlech současnosti, které nejlépe ženou svůj tým za vítězstvím.

Fotbal se přece hraje především pro lidi. V rozhovoru toto téma shrnul kapitán české národní reprezentace Vladimír Darida: „Kdyby fanoušci měli možnost a mohli přijít na stadionu proti Unionu, byla by fantastická atmosféra, bouřilo by 75 tisíc lidí.“ A slova fanoušků: „Můžete sestoupit z ligy, ale ne prohrát s městským rivalem!“ Tato slova jen podtrhují, co by se na Olympijském stadionu dělo.

Rozhovor s Darym není jediným rozhovorem s reprezentantem českého nároďáku – své k aktuální situaci řekl i Martin Doležal. Přes našich 11 žonglů se musel prokousat mladý záložník Dominik Janošek. To a mnoho dalšího si můžete přečíst v tomto čísle.

Jiří Dryák, šéfredaktor

My se fotbalem bavíme, bavte se s námi!

Reklama