Reklama
Loading...
Reklama

Pokud se alespoň trochu zajímáte o fotbal, jméno Marek Štěch jste prostě slyšet museli. Fotbalový brankářský talent, který se díky svému talentu dostal až do Anglie a to už v 16. letech. Jeho blyštivá kariéra se však nevyvíjela tak, jak si přál. Po své pouti napříč Anglií se vrátil do Sparty a odtud znovu zpět do Británie. Zde oblékal dres Lutonu, kterému pomohl ze čtvrté ligy až do Championship. A právě čtvrtá liga bude jeho další „výzvou“.

Psal se rok 2006 a z české Sparty odešel mladík, který měl být novým Petrem Čechem. Bylo mu čerstvě 16 a celou kariéru měl před sebou. Ve West Hamu to zprvu nešlo tak špatně, nastupoval výhradně za mládežnické týmy a občas i rezervní tým. Mladý brankář jako on však musel pravidelně chytat, což znamenalo jediné – hostování. Nejprve se stěhoval do týmu Wycombe Wanderers a odtud plynule pokračoval do AFC Bournemouth. Až, když se vrátil z těchto hostování, poprvé okusil dres West Hamu United. Zahrál si zápas poháru proti Oxfordu United. Jeho pozice však byla pevná asi jako židle s jednou nohou. Štěch musel na další hostování a to do Yeovil Townu a Leyton Orientu.

Po těchto hostováních na něj však v kabině United nezbylo místo a tak se musel stěhovat. Jeho novým klubem byl Yeovil Town, kde to moc dobře znal z předchozího hostování. Zde týmu pomohl k postupu do Championship, kde ale vydrželi jen jednu jedinou sezónu. Po vypršení smlouvy se jeho kroky ubíraly zcela jiným způsobem. Smlouva skončila a co teď dál? Spartě tou dobou odcházel Tomáš Vaclík a proč se nezaměřit na svého odchovance? Ano, Štěch se vrátil do Sparty, kde tvořil duo s Davidem Bičíkem. I přes to, že zde odchytal za tři sezóny jen 19 zápasů, se zde nesmazatelně podepsal. Spartě pomohl v Evropské lize i v lize české. David Bičík byl těžkým soupeřem a tak se konal další přestup. Kam myslíte? Anglie, přesně tak a do týmu, který v tu dobu hrál 4. anglickou ligu – Luton Town. V tomto týmu vydržel tři sezóny až do letošní. A povedly se velké věci. Ze 4. ligy se Luton dostal až do Championship, tedy druhé anglické ligy. Poslední sezónu však nedostal prostor a jeho další stěhování bylo takřka nevyhnutelné. Jeho novou výzvou je totiž znovu celek, který hraje 4. ligu. Mansfield si na Štěcha myslel už dlouho a právě teď jejich snažení vyšlo.

Myslíte, že je to pro Štěcha ta správná destinace a nová výzva?

Související články:

Reklama