Reklama
Loading...
Reklama

Kde jsou ty časy, kdy příbramské mladé pušky otřásaly českou nejvyšší ligou. Matoušek – Květ. Dva odchovanci tamní kopané, kteří nadělali vrásky nejednomu soupeři. První jmenovaný slavně přestoupil do pražské Slavie. Zatímco druhý dál setrvával v Příbrami.

Jenže slibná budoucnost Romana Květa, jenž byl v roce 2016 součástí úspěšného příbramského dorostu, se kterým se probojoval až do osmifinále Youth League a prošel i mládežnickými reprezentacemi, se jaksi zadrhla. Na podzim ho navíc zbrzdilo zranění a připral si jen tři ligové starty. Ale smolné období pokračovalo dále. V prosinci oslavil 22té narozeniny, ale místo oslav putoval na začátku zimní přípravy do příbramské rezervy. Upadl v nemilost pana Starky.

Vysvobozením bylo, když hráčův sportovní agent ing. Pavel Zíka a spol okolo Global Sports přesvědčili příbramského bosse, že bude lepší mladého záložníka poslat do světa. A tak se zrodilo v únoru hostování u Bohemians. A Romanova mise byla bezpochyby jasná. Přesvědčit vedení vršovického klubu, aby uplatnilo opci a on se nemusel zpátky vracet do Středočeského kraje.

„Určitě se chci tady na Bohemce dostat do základní sestavy, udržet se tady a následně, aby se uplatnila opce. A mohl jsem být konečně bohemácký,“ prozradil v únoru Květ pro klubovou televizi.

A jaká je současnost? Mise splněna. Dá se říci, že na jedničku. Klokani uplatnili opci a záložník se tak natrvalo stěhuje do Vršovic. Můžeme lehce parafrázovat, že podpis tříleté smlouvy si vystřelil svou premiérovou branku v zelenobílém dresu, když se mu povedlo rozvlnit síť proti Slovácku. Klokani si i díky jeho skvělému výkonu odvezli výhru 2:1 a důležité tři body, které zajišťují setrvání ve skupině bojující o pohárovou Evropu.

„Roman přišel na půlroční hostování a svými výkony nás přesvědčil, že je to hráč s potenciálem pro Bohemku do budoucna. Přínos a perspektivu v něm vidí i trenér, proto jsme opci uplatnili,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Bohemians Miroslav Držmíšek.

Vedení Bohemky dobře ví, co dělá a proč si ofenzivního záložníka pojistilo až do června 2023. Květ má v noze dynamit, jelikož mezi jeho přednosti patří zejména tvrdá rána ze střední vzdálenosti.

„Jsem naprosto spokojený. Doufal jsem, že se prosadím a Bohemka opci uplatní a jsem strašně rád, že se to stalo. Těším se, až nás požene opět plný Ďolíček, protože fanoušci tady jsou skvělí,“  okomentoval přestup ke Klokanům Roman Květ.

Roman Květ má v lize na kontě v dresu Příbrami 42 ligových utkání a tři vstřelené góly, jeden dokonce proti současnému chlebodárci. Během současného hostování si připsal dalších 5 startů, a jak jsme zmínili, 1 branku.

Mě nezbývá než souhlasit s hlavním trenérem Bohemians, panem Luďkem Klusáčkem. V tomto klukovi opravdu něco je a je jen na něm, jak se s tím popere. Pomyslnou facku od příbramského šéfa dostal a možnost pokračovat v prvoligovém představení také. Věřím, že jméno Květ bude ještě v budoucnu hodně zmiňované a na čtyřech ligových trefách dlouho nezůstaneme.

Rozhovor s tímto nadaným záložníkem najdete v listopadovém čísle našeho magazínu.

Reklama