Reklama
Loading...
Reklama

Viktoria Žižkov získala zvučnou posilu. Její dres bude od nové sezony oblékat bývalý český reprezentant Daniel Pudil. Čtyřiatřicetiletý zkušený hráč přichází po angažmá v Mladé Boleslavi a s 5. klubem poslední sezony FNL podepsal smlouvu na jeden rok.

Pudil si v reprezentaci připsal slušnou porci 34 zápasů, ve kterých se dvakrát zapsal mezi střelce. Kromě reprezentace má i bohaté zkušenosti ze zahraničí. Nastupoval za belgický Genk a ve službách Watfordu a Sheffieldu Wednesday okusil náročnou druhou anglickou ligu. Mihl se taky v italské Ceseně, kde nastoupil do 7 zápasů. Kromě Mladé Boleslavi v tuzemsku hrál i za Liberec a Slavii. Česká druhá nejvyšší soutěž tak získává velkou osobnost, která lize přidá na atraktivitě. Zkušenější hráč na soupiskách klubů FNL nefiguruje.

Do tradičního pražského klubu už z Mladé Boleslavi na hostování přišel devatenáctiletý Rakušan Jonas Auer nebo z Jihlavy zkušený Lukáš Zoubele. Z dalších známých jmen můžeme na soupisce Žižkova najít gólmana Milana Švengera nebo záložníky Igora SúkenníkaJaroslava Diviše, který prošel Slováckem, Jabloncem nebo Mladou Boleslaví. Na Žižkově se tak tvoří zajímavý tým, který by měl spolu s Duklou Praha aspirovat na postup do nejvyšší soutěže. Konkurenci by jim měl dělat Hradec Králové a odepisovat nemůžeme ani Jihlavu, i když té se jaro hodně nepovedlo, čeká ji přestavba kádru a skončil v ní i trenér Radim Kučera. Barážovou příčku už Žižkov v jednu chvíli nedávno skončené sezony okupoval. Po výhře proti Jihlavě ve 24. kole ovšem přišla série dvou remíz a tří proher, avšak díky vítězství v posledním kole proti už jistému postupujícímu z Pardubic z toho nakonec bylo aspoň 5. místo. Další pozitivní zprávou pro Viktorii je rekonstrukce stadionu, kvůli které bude v příští sezoně k domácím zápasům nastupovat na stadionu SK Prosek. Azyl může být malou nevýhodu, ale i v něm by Viktoria měla mít silnou podporu svých věrných fanoušků.

Po přesunu do ČFL v sezoně 2015/2016 z důvodu finančních problémů to vypadá, že žižkovská Viktoria dál vstává z popela jako bájný Fénix a je velkou otázku, zda se ji v příští sezoně podaří vrátit do nejvyšší soutěže.

Související články:

Reklama