Reklama
Loading...
Reklama

Viktoria Žižkov získala zvučnou posilu. Její dres bude od nové sezony oblékat bývalý český reprezentant Daniel Pudil. Čtyřiatřicetiletý zkušený hráč přichází po angažmá v Mladé Boleslavi a s 5. klubem poslední sezony FNL podepsal smlouvu na jeden rok.

Pudil si v reprezentaci připsal slušnou porci 34 zápasů, ve kterých se dvakrát zapsal mezi střelce. Kromě reprezentace má i bohaté zkušenosti ze zahraničí. Nastupoval za belgický Genk a ve službách Watfordu a Sheffieldu Wednesday okusil náročnou druhou anglickou ligu. Mihl se taky v italské Ceseně, kde nastoupil do 7 zápasů. Kromě Mladé Boleslavi v tuzemsku hrál i za Liberec a Slavii. Česká druhá nejvyšší soutěž tak získává velkou osobnost, která lize přidá na atraktivitě. Zkušenější hráč na soupiskách klubů FNL nefiguruje.

Do tradičního pražského klubu už z Mladé Boleslavi na hostování přišel devatenáctiletý Rakušan Jonas Auer nebo z Jihlavy zkušený Lukáš Zoubele. Z dalších známých jmen můžeme na soupisce Žižkova najít gólmana Milana Švengera nebo záložníky Igora Súkenníka a Jaroslava Diviše, který prošel Slováckem, Jabloncem nebo Mladou Boleslaví. Na Žižkově se tak tvoří zajímavý tým, který by měl spolu s Duklou Praha aspirovat na postup do nejvyšší soutěže. Konkurenci by jim měl dělat Hradec Králové a odepisovat nemůžeme ani Jihlavu, i když té se jaro hodně nepovedlo, čeká ji přestavba kádru a skončil v ní i trenér Radim Kučera. Barážovou příčku už Žižkov v jednu chvíli nedávno skončené sezony okupoval. Po výhře proti Jihlavě ve 24. kole ovšem přišla série dvou remíz a tří proher, avšak díky vítězství v posledním kole proti už jistému postupujícímu z Pardubic z toho nakonec bylo aspoň 5. místo. Další pozitivní zprávou pro Viktorii je rekonstrukce stadionu, kvůli které bude v příští sezoně k domácím zápasům nastupovat na stadionu SK Prosek. Azyl může být malou nevýhodu, ale i v něm by Viktoria měla mít silnou podporu svých věrných fanoušků.

Po přesunu do ČFL v sezoně 2015/2016 z důvodu finančních problémů to vypadá, že žižkovská Viktoria dál vstává z popela jako bájný Fénix a je velkou otázku, zda se ji v příští sezoně podaří vrátit do nejvyšší soutěže.

Související články:

Reklama