Reklama
Loading...
Reklama

Místo v útoku Slavie nečekaně vybojoval ve skvělé formě hrající Jan Kuchta a na Petara Musu zbývala pouze pozice střídajícího žolíka. To mu ale nezabránilo v kariérním posunu. Po Viktorii Žižkov a Slovanu Liberec přichází o poznání zajímavější hostování. Musu do konce sezony za 5,2 milionu korun získal Union Berlín a chorvatský útočník se tak může těšit na cennou půlroční zkušenost v jedné z nejlepších lig světa.

Přesun hráče z české do německé ligy je mimořádnou událostí, ke které nedochází často. Je tak naprosto nevídané, že hráč, který zápasy za český klub začíná na lavičce míří na hostování bez opce do klubu německé nejvyšší soutěže.

Toto hostování toho ale moc nevypovídá o Fortuna lize. Mnohem víc svědčí o silném postavení Slavie v Evropě a naprosto dominantním mezi českými kluby. V létě se dá očekávat zájem klubů z předních evropských lig o další hráče Slavie. Udržet Ondřeje Koláře, Petera Olayinku nebo Abdallaha Simu rozhodně nebude jednoduché.

Hojně se už spekulovalo i o interesu zahraničních klubů o Jana Bořila, Lukáše Masopusta nebo Nica Stanciua. Nepřekvapil by ani zájem o mladého stopera Davida Zimu. Velkou šanci zaujmout přední evropské kluby letos budou mít evropští hráči na EURU i šampionátu do do 21 let.

Do fyzicky náročného stylu hry Slavie se Petar Musa typologicky ne úplně hodí. Už ale přesvědčil o tom, že je gólový a má potenciál na to se prosadit i v Bundeslize. Union navíc prožívá mimořádně povedenou sezonu, překvapivě je na 8. místě a bojuje o evropské poháry.

„Mám radost z toho, že se hostování do Unionu podařilo dotáhnout. Nemůžu se dočkat zápasů v Bundeslize. Věřím, že se rychle integruji a chci být co nejdřív na hřišti.“

Nováček minulé sezony Bundesligy se tak dá nazvat černým koněm soutěže. V dobře fungujícím týmu by dvaadvacetiletý útočník měl mít vytvořené předpoklady pro střílení branek. I díky zranění dvou ofenzivních hráčů Unionu slávistický útočník dostane šanci se v Bundeslize předvést, což potvrdil i Jindřich Trpišovský.

„Rok ve Slavii pro mě byl nejlepší v kariéře. Kluci jsou fakt skvělí, a i když jsem nehrál, tak jsem se cítil fantasticky, protože je to výborná parta, kterou jsem v kariéře ještě nezažil. Jsou tady kvalitní hráči, i ti co nehrají v základní sestavě, mají velký potenciál. Honza Kuchta teď hraje skvěle, dává góly, má formu a přeji mu, ať mu to vydrží co nejdéle, jsme kamarádi.“

Kromě Bundesligy bude mít Musa možnost na sebe upozornit i na EURU do 21 let, na kterém Chorvaty ve skupině čeká Portugalsko, Anglie a Švýcarsko. Každá branka v Bundeslize nebo na šampionátu by mohla zvýšit hodnotu mladého útočníka. První možnost zasáhnout do Bundesligy bude Musa mít v sobotu na hřišti předposledního Mainzu.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama