Reklama
Loading...
Reklama

Napriek tomu, že ešte pár mesiacov nazad avizovala Nitra nový začiatok a veľké ambície pod novým vedením, tak sa opäť vyskytujú komplikácie.

Momentálne zašla situácia až tak ďaleko, že sa hráči rozhodli vzoprieť, z čoho môže byť aj ukončenie zmlúv. Podľa informácii, ktoré sa dostali na verejnosť, nedostali futbalisti výplatu už 3 mesiace. Podľa pravidiel im toto dáva možnosť ukončiť v klube zmluvu, bez akýchkoľvek následných komplikácií. Ich hráči už vyzvali klub na uhradenie dlžnej sumy. Majú tak lehotu desať dní. Ak počas tohto času nebudú chýbajúce peniaze vyplatené, môžu ich zverenci opustiť klub. 

Ťažká situácia na konci sezóny, ani záchrana nemusí stačiť

Mužstvo spod Zobora sa momentálne nachádza na predposlednom mieste, pričom majú rovnaký počet bodov ako posledné Michalovce (26) a sú pred nimi len vďaka lepšiemu skóre. Ich vzájomný zápas prebehne 22. mája a bude to zároveň posledný zápas oboch tímov v tejto sezóne.

Nitrianskemu klubu však ani prípadná záchrana nemusí stačiť. Vzhľadom na ich súčasnú situáciu by mohol byť veľký problém získať licenciu na budúci ročník.

Zvládli to aj minulý rok

Podobné stavy bohužiaľ nie sú u Corgoňov  ničím výnimočným. V predchádzajúcom roku mal klub podobné ťažkosti, no situácia ohľadom covidu zabezpečila, že posledný v tabuľke nezostúpi priamo, ale bude hrať baráž. Tú družstvo zvládlo a v lige zostali aj na súčasný rok. Po týchto udalostiach sa zdalo, že vstanú z popola a pod novým vedením ich čakajú lepšie zajtrajšky. Nakoniec je však stav podobný ako minulý rok.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama