Reklama
Loading...
Reklama

Rumunský záložník Nicolae Stanciu je v těchto dnech patrně největší oporou pražské Slavie a budí největší strach u soupeřů. Stačí se jen podívat na jeho střeleckou produktivitu a vlastně není třeba zjišťovat žádná další fakta. Je jedním z těch hráčů, kteří výrazně přispěli Slavii ke zvýšení náskoku v ligové tabulce a výrazně se podílel i na postupu do čtvrtfinále Evropské ligy. Těší se tak na konfrontaci s londýnským Arsenalem. Do jeho fotbalového života má však nyní promluvit i tým, který se v poslední evropské bitvě musel před Slavií sklonit. 

Odvetný zápas na skotské půdě proti týmy Rangers FC má nyní ještě dohru mimo hřiště a slávistický záložník se jeví jako jeden z důležitých aktérů. V souvislosti s tímto dvojzápasem se mluví především o konfrontaci mezi slávistickým obráncem Ondřejem Kúdelou a domácím záložníkem Glenem Kamarou. Nyní však vychází na světlo i spekulace o tom, že autor druhého gólu ze skotské odvety byl ze strany domácích titulován “rumunským cikánem” a Slavia chce, aby se celou věcí UEFA rovněž zabývala. Nyní však má být jméno rumunského reprezentanta řešeno i v jiné souvislosti se slavným skotským klubem.

Na srazu rumunské reprezentace před utkáním se Severní Makedonií se totiž dostaly na světlo světa spekulace o jeho možném přesunu právě do skotského velkoklubu. Nicolae Stanciu podle vlastních slov změnu dresu naplánuje a jeho fotbalové cíle na klubové úrovni souvisí v současné době pouze se Slavií, s níž chce dokráčet pro ligový titul. Přesun na Ibrox Stadium v danou chvíli skutečně nedává přílišnou logiku, což umocňuje stále trvající nepříjemná dohra osmifinále Evropské ligy. Existuje však minimálně jeden důvod, proč by se Slavia měla v tomto případě mít na pozoru.

Už když působil před třemi lety ve Spartě mluvilo se v souvislosti s jeho jménem o atraktivních zahraničních nabídkách. Zájem o jeho služby měly mít kluby z Německa či Itálie. Stanciu však fanoušky ujišťoval o touze získat trofej se Spartou. To se však nikdy nestalo a velmi ochladly vztahy s klubovým vedením. Výsledkem byl trochu nouzový přesun rumunského záložníka do Al- Ahlí a možná přicházely obavy, zda v Saudké Arábii Stanciu až příliš nesejde z mysli. Scénář jeho návratu do Prahy a obléknutí dresu největšího sparťanského rivala asi není třeba připomínat.

Stanciu se dokázal opět přeorientovat z role atraktivní fotbalové atrakce na Blízkém východě do dnešní evropské fotbalové reality a dokazuje, že se minimálně na místní poměry jedná o nadstandardního hráče s potenciálem zaujmout představitelé klubů z elitních západních soutěží. Již jsem psal o tom, že u rumunského záložníka se může v budoucnosti dostavit touha zahrát si jednu z elitních evropských soutěží. Podivný konec angažmá ve Spartě musí Stanciu brát jako jisté poučení.  

 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Stanciu se může ještě jednou vydat západním směrem
  • Stanciu může dostat ještě lepší nabídku
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama