Reklama
Loading...
Reklama

Vysočina Jihlava musí pro následující sezonu hledat nového trenéra. Své angažmá ukončil někdejší ligový obránce Radim Kučera. Stalo se tak po vzájemné dohodě s vedením klubu. Zároveň však musíme konstatovat, že rodák z Vigantic nesplnil vedením vytyčený cíl a na účast v nejvyšší soutěži si musí klub z Vysočiny minimálně rok počkat, což je jedna smutná jistota. Zato další pokračování kariéry Radima Kučery vypadá poněkud nejistě.

 

Jeho jméno je neodmyslitelně spjaté se Sigmou Olomouc, kde ho právem považují za jednu z klubových legend. Zde začínal i svou trenérskou kariéru, když v roce 2014 převzal tamní B-tým. Následně působil jako asistent v Opavě a následně přišel jeden ze zlomů jeho dosavadní kariéry. I bez trenérské licence ho do služeb přijalo 1. SC Znojmo, kde získal nejlepšího možného učitele trenérského řemesla. Pod svá křídla si ho vzal rekordman v počtu odtrénovaných zápasů Petr Uličný, s nímž se Radim Kučera velmi dobře znal z Olomouce.

Pod záštitou trenérského doyena prožíval ve 2. lize praktickou výuku trenérského povolání.V červnu roku 2017 čerstvě po návratu do nejvyšší soutěže převzal Baník Ostrava. Dobře věděl, že ho patrně čekají záchranářské boje a zažíval prvoligový křest ohněm. Pod jeho vedením se však Baník dlouho nacházel na sestupových pozicích a v březnu 2018 ho na ostravské lavičce vystřídal specialista na záchranářské boje Bohumil Pánik, jež nakonec v těchto bojích obstál.

Radim Kučera trénoval Jihlavu rok a půl a v loňské sezoně sahal tým postupu do nejvyšší soutěže Karviná jim však nakonec vystavila stopku. Cíl před nastávající sezonou tak byl jasný a Jihlava měla svými výkony na co navazovat. Ani letos se však postup nevydařil a po utkání s Ústí nad Labem vyklidí svou kancelář na jihlavském stadionu. Radim Kučera během svého angažmá údajně dostal dvě nabídky z nejvyšší soutěže, ale ani jedna z nich nevyšla.

Vzhledem k tomu, že Jihlava druhý rok po sobě nenaplnila postupový cíl, dají se předpokládat finanční škrty a klubové vedení může mít před další sezonou jiné priority. Radim Kučera mluví v této souvislosti o nejasné klubové koncepci, což mělo patrně podíl na jeho odchodu.

Nyní však musí přemýšlet o tom, kam se mohou vydat jeho další kroky. V české fotbalové společnosti má nyní obrázek člověka, jež dvakrát po sobě nenaplnil úkol. Sám mluvil o tom, že by se nebránil cestě do zahraničí. Nejedná se však o jistý alibismus? Vzhledem k dílčím nezdarům nemusí být v nejbližší době nejžádanější a i vzhledem k celkově nezvyklé době budou kluby především při angažování zahraničních trenérů opatrnější. Radim Kučera bude muset začít od nuly. Na nastartování úspěšné trenérské kariéry má stále ještě dostatek času.

Související články:

Reklama