Reklama
Loading...
Reklama

Mená Kucka a Pekarík sú spojené s našou reprezentáciou už dlhé roky. Málokto by si však pomyslel, že títo dvaja hráči si zahrajú na troch veľkých turnajoch. Nielen to, ale dokonca smerujú už na svoj štvrtý. Potom čo sa Slovensko už oficiálne v predstihu kvalifikovalo na EURO 2024 sa s tým počíta. Obaja hráči sú naďalej pevnou súčasťou slovenskej reprezentácie. Takže sa dá predpokladať, že ak nenastane neočakávaná udalosť, obaja sa predstavia aj na ňom.

Kucka dostal aj podporu trénera

Hoci sa po víťazstve nad Islandom skôr riešili emócie po úspešnej kvalifikácii, tréner Calzona sa venoval v rozhovoroch aj iným veciam. Mimo iného sa venoval aj Jurajovi Kuckovi. O tom sa vyjadril, že pokým bude trénerom, Kucka má v reprezentácii pevné miesto. Samotný hráč presvedčil, že hoci patrí k  služobne najstarším, je stále na ihrisku platný. Svojim vyrovnávajúcim gólom zavelil k obratu a navyše svojim výkonom v zálohe dominoval. Po jeho prestupe do Slovana a návratu do slovenskej ligy, sa očakávalo, že prišiel len v kľude dohrať kariéru. Slovenský záložník tieto špekulácie okamžite zmietol zo stola. V tíme úradujúceho majstra je stále pevnou súčasťou základnej zostavy a odvďačuje sa za to fantastickými výkonmi.

V reprezentácii je to podobné. Aj vďaka tomu si po majstrovstvách sveta v roku 2010 a majstrovstvách Európy v rokoch 2016 a 2020(z dôvodu pandémie sa hralo v roku 2021) môže predstaviť aj na EURO 2024. Vzhľadom na to, že pravidelne hráva a je pevnou súčasťou reprezentácie, sa nepredpokladá, že by sa tak nemalo stať.

Pekarík napriek menšej hernej praxi stále zodpovedný

Peter Pekarík je na tom trochu inak ako Juraj Kucka. Ten má veľmi malú hernú prax, na rozdiel od prvého menovaného. Aj po zostupe do nižšej súťaže nemá v rámci Herthy Berlín stabilné miesto. V tejto sezóne sa v klubovom drese predstavil len v dvoch stretnutiach. Za reprezentáciu v tomto ročníku paradoxne odohral oveľa viac minút ako za svoj klub. Zdá sa však, že svoju menšiu hernú prax, dokáže kompenzovať svojimi skúsenosťami.

Pri prvom zápase Slovenska s Portugalskom sa nominácia Pekaríka do základnej zostavy javila ako prekvapenie. Veľa ľudí sa obávalo, ako sa hráč s takýmto slabým herným vyťažením dokáže zvládať súboje s rýchlymi hráčmi na krídlach Portugalska. Všetky obavy boli však zmietnuté zo stola. Pravý obranca dokázal celé stretnutie odolávať útokom a zodpovedne si splnil svoje povinnosti. Takže aj napriek slabšej hernej praxi, sa očakáva, že podobne ako Kucka, sa aj Pekarík predstaví na svojom štvrtom turnaji.

Reklama