Reklama
Loading...
Reklama

Brzké fotbalové jaro začalo zápasem mezi Teplicemi a Jabloncem. Bohužel pro domácí tým se na Stínadla dorazil tým ze Střelnice a dostál jménu svého stadionu. Vstřelil Teplicím pět gólů a ty zatím navazují na nepovedený podzim. Nyní se chystá vstoupit do jara také podzimní překvapení z Olomouce. Tým Sigmy absolvuje výlet do Prahy a jako patrně největší překvapení ligového podzimu odehraje zápas s obhájcem titulu Slavií. 

Fanoušci v Olomouci doufají, že tým naváže na povedený podzim a trochu neočekávaně se povedou na Hané v ligovém rozuzlení boje o účast v evropských pohárech. Oslabením před začátkem jara je odchod Šimona Falty do Viktorie Plzeň. Hned po ukončení této sezony navíc přijde patrně jedno další loučení, o němž fanoušci i představitelé klubu s předstihem ví. Záložník David Houska na tiskové konferenci před začátkem jara velmi hlasitě naznačil zájem po sezoně Sigmu opustit.

Měl již totiž obdržet nabídky z Polska a Maďarska. Situaci kolem něj prý také sondují některé kluby z Turecka. Odchovanec Sigmy by se tak mohl vydat na své první zahraniční angažmá. Své přání po sezoně Sigmu opustit nijak neskrývá a trenér Látal by měl pomalu začít přemýšlet o nové alternativě za tohoto záložníka. David Houska mluví o dalším fotbalovém rozvoji. V takovém případě by ve svém věku neměl otálet, přičemž mu je jistě jasné, že žádný zahraniční velkoklub na něj nyní nečeká.

Ušil si však na sebe bič pro jarní část a vytvořil určitý tlak sám na sebe. Na tiskové konferenci mluvil o vyrovnanosti tabulky a důležitosti každého bodu. Teď jistě doufá, že nenastane moc důvodů si tato slova připomínat. Pokud by se totiž dostavily v průběhu jara týmové či jeho individuální nezdary, mohou se začít rozvíjet v České republice tolik rozšířené teorie o nepotřebě profesionálního přístupu. Věty jako: “odchází a kašle na to” či “už ho tam nestav!” by mezi fanoušky začaly velmi rychle rezonovat.

Takový scénář by Davidu Houskovi patrně ublížil i do dalšího fotbalového účinkování. Podobné věci totiž nikdy na sebevědomí nepřidají. Bude na něj na jaře veden mnohem pečlivější dohled ze strany olomouckých příznivců. Z minulosti si pamatujeme různé případy dokončení angažmá v B- týmu a následný tichý odchod bez poděkování. 

Sigma však nemá po povedeném podzimu důvod ke skepsi. Pokud by David Houska navázal na své podzimní výkony, budou mu fanoušci i v případě jeho odchodu vyjadřovat vděk. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Posila pro jarní překvapení
  • Dobrý začátek léčebné kúry
  • Reklama