Reklama
Loading...
Reklama

Nováček nejvyšší české fotbalové soutěže vletěl do ligy jako uragán. Po 18 odehraných utkáních mají Pardubice 28 bodů a řeší úplně jiné starosti, než se kterými se počítalo. Předem odepisovaný tým je aktuálně na sedmém místě tabulky a má na dosah pohárové příčky. V klubu na toto ovšem nemyslí a priority mají postavené jinak.

V neděli perníkáři vyloupili teplická Stínadla a vyhoupli se na 7. místo v tabulce. V létě by jim tohle umístění asi nikdo nepřisuzoval.

Mnoho fotbalových expertů pasovalo před začátkem ročníku Pardubice jako prvního adepta na sestup. Víc se věřilo i brněnské Zbrojovce. Situace je ale po 18. kole opačná a záchranářské starosti řeší právě moravský celek.

To v Pardubicích by mohli vzhlížet vzhůru a řešit potenciální pohárový scénář pro další sezónu. Realitou je však to, že celý klub drží své emoce na uzdě.

Priority jsou jinde

“Víte, kolik zápasů ještě zbývá do konce ligy? V kabině se o takových cílech rozhodně nebavíme, zajímá nás zatím pouze záchrana. Až bude potvrzená, pak bychom mohli plánovat dále. Teď si to fakt nepřipouštíme,“ řekl na tiskové konferenci v Teplicích Michal Hlavatý, jeden z tahounů týmu.

Cadu
Výhru Pardubic v Teplicích zařídil brazilský záložník Cadu / Zdroj: FK Pardubice

V kabině mají tuto mentalitu nejspíše nastavenou od svého trenéra Jaroslava Novotného, který Pardubice vede společně s Jiřím Krejčím. Ten totiž na otázku ohledně cílů klubu v dalších měsících, odpověděl stejně.

“Naše další cíle v druhé polovině ligy? To neřešíme, stále myslíme především na záchranu a ani nespekulujeme, kolik bodů k tomu bude stačit. Je pravda, že bychom před sezonou současné postavení neočekávali, ale zápasů nás čeká ještě hodně.”

Krocení přílišných emocí ohledně aktuálního skvělého umístění Pardubic v tabulce je naprosto v pořádku. Kouč nechce, aby jeho svěřencům postavení vlezlo do hlavy. Faktem však je to, že pokud bude nováček ligy pokračovat s dosavadními výsledky, bude scénář evropských soutěží s každým kolem reálnější.

A ať chtě nebo nechtě si to budou muset v Pardubicích připustit.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama