Reklama
Loading...
Reklama

Český brankář hrající za Salford City neinkasoval v anglické League Two již 447 minut. V aktuální sezóně má na kontě už 21 vychytaných nul a v této statistice mu náleží dělená první příčka. Je tak bezpochyby jednou z největších opor anglického klubu z Manchesteru, který pod vedením fotbalových velikánů stoupá soutěžemi. 

Když na začátku roku 2019 přestupoval Václav Hladký z Liberce do skotského St. Mirrenu asi ještě netušil, jak úspěšné dvě sezóny na ostrovech ho čekají. Ve skotské lize vychytal v minulé sezóně svému týmu záchranu v nejvyšší soutěži a v letním přestupovém období si tak mohl vybírat hned z několika nabídek. Z pestrého výběru atraktivních zájemců si ale nakonec rodák z Brna vybral anglický tým Salford, který spoluvlastní legendy Manchesteru United jako Beckham, Giggs nebo Scholes. 

Salford je ve čtvrté nejvyšší anglické soutěži momentálně na sedmém místě a Hladký nastoupil v této sezóně už do 43 utkání, ve kterých inkasoval pohých 33 branek a zaznamenal celkem 20 čistých kont. V počtu vychytaných nul mu v sezóně může konkurovat pouze Joshua Griffiths z Cheltenham Townu. 

Hladký ale na sebe na ostrovech neupozorňuje pouze skvělými výkony mezi třemi tyčemi. Ve stínu nedávné aféry s údajným rasismem při zápase Slavie se skotskými Rangers se český brankář veřejně zastal slávistického stopera Ondřeje Kůdely. Bohužel si místo pochopení vyslechl od tamních fanoušků ostré urážky. 

V současném působišti má Hladký podepsanou smlouvu do konce příští sezóny, ale při pohledu na jeho momentální statistiky bude otázkou, zda v klubu zůstane. Na druhou stranu, Salford je i díky svým majitelům velmi ambiciózním klubem, který se určitě nebude chtít dlouhodobě spokojit jen s League Two. V Anglii se podobné příběhy dějí. Příkladem by mohl být Sheffield United, který v nedávných sezónách postoupil ze třetí ligy do Premier league a následně až do bojů o Evropské poháry. 

Sám Salford za posledních sedm sezón postoupil pětkrát. Bylo by tak pochopitelné, kdyby se třicetiletý český brankář, kterému se má v Anglii brzo narodit syn, rozhodl v současném celku zůstat a poprat se o postup do vyšších soutěží. 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama