Reklama
Loading...
Reklama

Brankář Ipswich Townu Tomáš Holý v nedávné době předvádí obdivuhodné výkony. V posledních pěti zápasech vychytal hned čtyři čistá konta. Třetiligový celek však v těchto utkáních zvítězil pouze dvakrát, a tak se zdá, že neumí přínos českého gólmana plně využít.

Devětadvacetiletý brankář pomáhá udržet naděje Ipswich Townu na postup do druhé nejvyšší soutěže. V posledních pěti utkáních si Holý připsal čtyři čisté štíty. Dvě čistá konta ovšem anglický tým nedokázal zužitkovat a vychytané nuly vedly pouze k bezbrankovým remízám. V posledním utkání nicméně klub českého brankáře zvítězil nad Hull City, kterému momentálně náleží třetí místo tabulky.

206 centimetrů vysoký gólman v této sezoně odehrál 22 zápasů, během kterých udržel úctyhodných devět čistých kont. Navíc průměrně neinkasuje v každém druhém utkání. Ipswich Town se i díky jeho výkonům nachází na desáté příčce tabulky se ziskem 44 bodů z 28 zápasů.

Ipswich Town ve dvacátém století dokázal vyhrát Premier League a později také pohár UEFA. Po sezoně 2018/19 se musel poroučet do League One. Od svého sestupu do třetí nejvyšší soutěže se tradiční klub netají ambicemi vrátit se do druhé ligy.

Kromě výkonů Holého bude anglický celek k postupu potřebovat také kvalitní útok. Do konce ročníku je ve hře ještě hodně bodů. Porážka třetího celku tabulky může být pro Ipswich Town motivací do nadcházejících utkání. Zužitkuje tým z Britských ostrovů kvalitní formu českého brankáře a přiblíží se postupu do vyšší ligy?

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama