Reklama
Loading...
Reklama

Obránce Patrizio Stronati patří již nějaký čas k největším baníkovským jistotám a především pro zadní řady představuje základní stavební kámen. I on má lví podíl na současném stoupání ostravského klubu tabulkou a příjemnějších myšlenkách ostravských fanoušků. Patří k hráčům se zahraničními zkušenostmi, okusil i evropské poháry a mladší hráči tak k němu mají přirozený respekt. Veřejnost ho také mnohdy vnímá i jako prodlouženou ruku trenéra Luboše Kozla a jako osoba s tamními kořeny představuje i jistou záruku, byť je to řečeno velmi obrazně. Nyní však přichází spekulace o novém místě pro vydělávání Stronatiho fotbalové gáže. Baník by však tomuto scénáři měl zabránit. 

Jeden zájemce má být z Polska. Obranu by rád posílil jeden z tamních tradičních klubů Lech Poznaň. Tým s pohárovými ambicemi by zase rád zaútočil na nejvyšší příčku v Ekstraklasa, která je mu už pět let zapovězena. Zástupci klubu z Poznaně kolem Stronatiho krouží již delší dobu a zjevně se jedná o jednu z jejich priorit. V létě prý nebylo daleko k dohodě, ale Baník svého vůdce obrany udržel. Představy obou klubů se nakonec těsně minuly a tento fotbalový příběh tak vlastně zůstal bez jasného rozuzlení. Polští představitelé však naznačovali zájem pokračovat v tomto boji. V jejich týmu nyní hraje někdejší záložník Slavie Jan Sýkora a jeho nadřízení by mu rádi nabídli českého spoluhráče.

Druhá konkrétní nabídka měla přijít z maďarského klubu Puskás FC. Odtud Stronatiho patrně velmi čile sleduje někdejší kouč Liberce Zsolt Hornyák, jenž má jistě o české nejvyšší soutěži velmi dobrý přehled. Představitelé klubu mají velkolepé plány pro budoucnost, ale nejzajímavější je na klubu stále jméno nejslavnějšího maďarského fotbalisty všech dob v názvu. V Ostravě prý přistála na stole nabídka činící 13 milionů korun a scénář Stronatiho odchodu do Maďarska se tak jeví jako velmi nereálný. Baník prý požaduje za jednu ze svých největších hvězd více než dvojnásobek. Další jednání se jeví jako ztráta času.

Přestup v polovině sezony se především v té letošní jeví jako velký risk. Její přílišnou výjimečnost ukazuje už samotný kalendář české nejvyšší soutěže. Standardní dvouměsíční pauza se zkrátila na necelé tři týdny a nikdo ji vlastně ani příliš nezaregistruje. Je třeba si tak neustále opakovat, že na velké změny v kádrech v polovině sezony není příliš prostoru. Na velké manévry bude skutečně prostor až v létě. Všichni jistě doufají v celkové zlepšení společenské situace, aby se skutečně dostavily čistě fotbalové myšlenky. Musíme si také uvědomit adresy údajných zájemců. Nejedná o nabídky z elitních fotbalových lokalit.

Sluší se také připomenout stoupající formu Baníku Ostrava v posledních kolech, kdy výrazně zlepšil svou výkonnost a šestadvacetiletý stoper na tom má nemalý podíl. Aby se ostravský tým mohl skutečně podívat výše, bude nyní potřebovat i jistý příliv zkušeností. Na svůj věk jich má Patrizio Stronati až nečekaně mnoho a jedná se tak vlastně o ideální kombinaci. Setrvání takřka dvoumetrového obránce ve světě vyznávajícím modrou a bílou barvu si musí Baník nyní vytyčit jako hlavní cíl na přestupovém trhu. Klub i hráč z toho mohou v budoucnosti ještě více profitovat.  

ČÍST VÍCE

Související články:

  • V Baníku zůstal hráč, který toho nejvíce pamatuje
  • Stronati i Baník možná dostali znamení
  • Reklama