Reklama
Loading...
Reklama

V ostravském Baníku se odehrál první letní odchod, který vlastně ani nikoho příliš nepřekvapil. Své místo v šatně musí vyklidit Václav Procházka, jenž ještě pamatuje nedávné baníkovské boje o ligovou příslušnost. I v jeho případě však vidíme, jak umí být čas nemilosrdný a neprodloužení stávající smlouvy je toho jasným důkazem.

Václav Procházka přišel do Baníku na počátku roku 2018, kdy Baník bojoval o holé přežití. Majitel klubu Václav Brabec však nechtěl dopustit opakovaný sestup a baníkovská soupiska získávala na atraktivitě. Kromě Václava Procházky se na ní objevili například Jiří Fleišman či Martin Fillo. Nikdo v Ostravě si v té době nepřipouštěl opakování sestupového scénáře. Ten se však jevil velmi dlouho jako reálný a nakonec od něj Baník dělilo jen několik minut. Nicméně historie se neptá a nejvyšší soutěž v Ostravě zůstala. 

Václav Procházka měl na baníkovské záchraně velký podíl. Držitel tří ligových titulů s Viktorií Plzeň a aktér řady zajímavých bitev v evropských pohárech dokázal usměrňovat mladší kolegy a v rozhodujících chvílích se jednalo o jistý x-faktor. Nicméně majitelé Baníku chtěli víc a v Ostravě se mluvilo i o evropských pohárech. Tento cíl se zatím nenaplnil a již psal o tom, že Baník bude potřebovat novou krev. Tu však u Václava Procházky hledat nemohl.

Nejedná se o kritiku, ale o popis reality. Václavu Procházkovi je třicet šest let a vrchol kariéry má za sebou. Připsal si během ní třistašedesát ligových zápasů a krátce nahlédl i do reprezentace. Nemusí se v tomto ohledu stydět a bude mít za dlouhých zimních večerů co vyprávět. 

Když se podíváme na výše zmíněná fakta, patrně se všichni shodnou na tom, že si zaslouží tento hráč i důstojný konec. Nenastal na něj čas? Jít ze setrvačnosti do ligového klubu s nižšími ambicemi nemá v případě Václava Procházky smysl. Splnil si řadu fotbalových snů a i z Baníku může odejít s otevřeným hledím. Další angažmá může představovat riziko nedůstojného konce v zapomnění.

Související články:

  • Baník hlásí posilu do útoku
  • Baník potřebuje novou posilu zvenku

    Reklama