Reklama
Loading...
Reklama

Slavia utrpěla nečekanou ztrátu na hřišti Zbrojovky Brno. Po bezbrankové remíze si odvezla do Prahy pouze jeden bod. Na celkové pozici Slavie v ligové tabulce se toho ani po nečekané ztrátě příliš nezměnilo, ale okolnosti zápasu mohou položit těžkou otázku před pohárovou bitvou s londýnským Arsenalem. Díky červené kartě pro Matyáše Vágnera se otázka brankářského postu ještě více zamotala. Kdo tedy bude střežit slávistickou branku v zápase se slavným anglickým týmem?

Celá otázka vznikla již v odvetném zápase osmifinále Evropské ligy na půdě Rangers FC. Jeho střet s domácím útočníkem Kemarem Roofem zůstane patrně dlouho v mysli všech zúčastněných. Tato událost jistým způsobem kalila radost z postupu mezi osm nejlepších týmů tohoto ročníku. Když člověk pozoroval televizní záběry, musely přicházet myšlenky na jeho nucenou pauzu v řádu měsíců. Nyní to vypadá na možnost rychlejšího comebacku. Ten je však třeba patřičně načasovat.

Slávistická jednička je prý již v lehkém tréninku. Stále však probíhá příprava patrně vylepšené verze helmy, kterou jsme mohli dlouhé roky pozorovat u Petra Čecha. Letitá česká reprezentační jednička v ní absolvovala většinu cest za cennými trofejemi, jež zdobily kariéru plzeňského rodáka. Okolnosti nynějšího celkového dění ve Slavii umocňují touhu po rychlém vyřešení tohoto úkolu. Štáb Jindřicha Trpišovského však musí nyní myslet i na jiné alternativy, protože londýnský zápas se blíží.

Jako brankářská dvojka se dlouho jevil Jan Stejskal. Ten však skončil na marodce po pohárovém duelu s Karlovými Vary. Na lavičce náhradníků jsme ho od zmíněného zápasu neviděli. Celá věc se nyní zkomplikovala v prvním poločase brněnského duelu, který pro chytajícího Matyáše Vágnera skončil už po čtvrthodině a do zápasu musel zasáhnout Přemysl Kovář. Na hřišti se tak objevil veterán, jehož dnes všichni vnímají především jako hecíře v kabině. 

Červená karta udělená v domácí soutěži dle pochopitelně nemá na zápasy Evropské ligy žádný vliv, ale nikomu na sebevědomí nepřidá fakt, že musí předčasně opustit hřiště, aniž by výrazně předvedl své brankářské umění. Pokud by Matyáš Vágner zasáhl do zápasu v Londýně, byla by jeho pozice docela jiná oproti  duelu ve skotském Glasgow. Zasahoval by do pohárového dvojzápasu od samého začátku a vzhledem k postupu přes tým Rangers FC se dají předpokládat ze strany fanoušků mnohem větší očekávání.

Přemysl Kovář patrně sám nepočítal se svým zásahem do zápasu Evropské ligy. Abychom si vzpomněli na jeho poslední složitý pohárový zápas, musíme se vrátit až do roku 2013. V dresu Slovanu Liberec si zachytal například v duelu proti FC Sevilla. V souvislosti s tímto zápasem si však u Přemysla Kováře vybavíme především červenou kartu.

Pro čtvrtfinálový zápas v Londýně máme zatím dvě zaručeně možné alternativy strážce slávistické branky. V souvislosti s nimi se však vznáší až příliš mnoho otázek. Všichni slávisté se nyní nachází v nejistotě. Trenéry čeká možná nejvýraznější zásah do sestavy v této sezoně.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Abdallah Sima je pro West Ham prioritou číslo 1
  • Slavia se chystá na dobu “po Kolářovi”
  • NOVÉ ČÍSLO MAGAZÍNU – Strážci svatyně
  • Reklama