Reklama
Loading...
Reklama
Zdroj: slavia.cz

Skoro 30 let se Visegrádská skupina domlouvá na společné spolupráci ohledně ekonomických, vojenských nebo politických otázek. Co kdyby se však všechny čtyři země (Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Polsko) domluvili i na společné fotbalové lize?

Pojďme se podívat na deset nejhodnotnějších týmů společné „V4 League“ dle webu Transfermarkt. Možná vás překvapí, že zastoupení zde nenajdeme ze všech čtyř zemí.

Zdroj: nk.pl

Pogon Štětín

Hodnota mužstva: 14,20 milionů euro

Naši tabulku začíná klub z hlavního města Západomořanského vojvodství. Klub s velkým rozpočtem stále čeká na svoji první trofej. Třeba k němu pomůže nový stadion, který je v plánu klubu do tří let.

Nejhodnotnější hráči:

Kacper Kozlowski – 1,5 milionu

Dante Stipica – 1,2 milionu

Alexander Gorgon – 1 milion

Zdroj: fkmb.cz

FK Mladá Boleslav

Hodnota mužstva: 14,50 milionů euro

Když se člověk podívá na soupisku Středočechů, rozhodně si řekne, že tento tým musí hrát o poháry. Opak je však pravdou a klub, který dvakrát vyhrál český pohár, bojuje o záchranu.

Nejhodnotnější hráči:

Jaromír Zmrhal – 2,5 milionu

Aleksey Tataev – 1,3 milionu

Radim Řezník – 1 milion

Martin Pospíšil / Zdroj: jagiellonia.pl

Jagiellonia Bialystok

Hodnota mužstva: 15,80 milionů euro

Hrdý klub s fanatickými fanoušky z východu země, u samotných hranic Běloruska. To je Jaga! Tým má rozhodně na víc než současné 7. místo v lize. Uvidíme, jestli se ambice klubu do konce sezóny podaří naplnit. Snad k cílům pomohou i dva čeští legionáři Tomáš Přikryl a Martin Pospíšil, při absenci obránce Romanczuka, kapitán týmu.

Nejhodnotnější hráči:

Jesús Imaz – 1,5 milionu

Bartosz Bida – 1,5 milionu

Taras Romanczuk – 1,2 milionu

Zdroj: molvidi

MOL Fehérvár FC

Hodnota mužstva: 18,13 milionů euro

Trojnásobný mistr Maďarska z města Székesfehérvár. To je klub, za kterým stojí ropný a plynárenský koncern. I přes tuto výhodu, celek zatím nedokáže více prohánět Fradi za jejich cestě k titulu. Na první místo momentálně ztrácí 16 bodů.

Nejhodnotnější hráči:

Loic Nego – 2,2 milionu

Ivan Petryak – 1,8 milionu

Nemanja Nikolis – 1,5 milionu

Zdroj: legie.com

Legia Varšava

Hodnota mužstva: 23,20 milionů euro

Největší a neúspěšnější klub našich severních sousedů, který v roce 1916 založili polští legionáři. To je polská hrdost z Varšavy. Celek, který se vždy může spolehnout na své věrné fanoušky. Často vyprodaný stadion pro skoro 32 tisíc lidí, mluví za vše. V Legii už druhou sezónou řádí český útočník Tomáš Pekhart.

Nejhodnotnější hráči:

Pawel Wszolek – 2,5 milionu

Filip Mladenovič – 2,5 milionu

Luquinhas – 2,5 milionu

Zdroj: fcviktoria.cz

FC Viktoria Plzeň

Hodnota mužstva: 24,60 milionů euro

Pětkrát zvedli pohár pro českého mistra hráči z města piva nad hlavu. V současnosti to však na šestý zářez nevypadá. I přes to si Plzeň zachovává nesmírnou hráčskou kvalitu, což potvrzuje i hezké páté místo v naší V4 League. 

Nejhodnotnější hráči:

Lukáš Kalvach – 3 miliony

Jakub Brabec – 2,5 milionu

Pavel Bucha – 2,5 milionu

Zdroj: Reuters

Ferencvárosi TC

Hodnota mužstva: 30,75 milionů euro

Jen o kousek se na bednu nedostal současný hegemon maďarské ligy. Přesto jsou ve Fradi schopni velkých úspěchů. Účast v základní skupině Ligy mistrů budiž důkazem. Své zápasy hrají v krásné Groupama aréně pro dvaadvacet tisíc fanoušků.

Nejhodnotnější hráči:

Tokmac Chol Nguen – 2,8 milionu

Igor Kharatin – 2,5 milionu

Dénes Dibusz – 2,2 milionu

Zdroj: lechpoznan.pl

Lech Poznan

Hodnota mužstva: 31,30 milionů euro

Leckdo by čekal na třetím místě název jiného klubu, ale Lech v posledních letech těží ze své výborné akademie, která produkuje pro A-tým skvělé fotbalisty. Všichni tři nejhodnotnější fotbalisté týmu vzešli z akademie jednoho z nejstarších měst Polska. Českou stopu zde už od léta zanechává Jan Sýkora.

Nejhodnotnější hráči:

Jakub Kaminski – 6 milionů

Tymoteusz Puchacz – 4 miliony

Filip Marchwiski – 3 miliony

Zdroj: Vít Šimánek

AC Sparta Praha

Hodnota mužstva: 42,80 milionů euro

Fanouška českého fotbalu jistě potěší, že další tým v pořadí je z naší ligy. Není jím nikdo jiný než Sparta. I když až druhá v pořadí, jeden primát si přece jen dokázala ukořistit. Ve společné soutěži by totiž nebylo hodnotnějšího hráče než největšího klenotu letenských od dob Tomáše Rosického. Adam Hložek je s cenovkou 12 milionů euro nejhodnotnějším hráčem V4 League.

Nejhodnotnější hráči:

Adam Hložek – 12 milionů

Lukáš Juliš – 2,5 milionu

Dávid Hancko – 2,5 milionu

Zdroj: slavia.cz

SK Slavia Praha

Hodnota mužstva: 62,25 milionů euro

Jasný vítěz této soutěže a pravděpodobně i vítěz společné ligy. Současné mužstvo z Edenu píše jedno z nejúspěšnějších období historie klubu, které může překonat snad jen tým kolem Pepiho Bicana. Ten v roce 1938 dokázal vyhrát Středoevropský pohár, když porazil italský Inter Milán 9:0. To se zatím nepovedlo ani týmu Jindřicha Trpišovského.

Nejhodnotnější hráči:

Abdallah Sima – 8 milionů

Ondřej Kolář – 7,5 milionu

Peter Olayinka – 6 milionů

Související články:

Reklama